Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Instagram Yepyeni Özelliğini tanıttı

4754 kez okundu
09 ağustos 2018 perşembe

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram'ın yeni duyurduğu özellik, hikayelerin popülerliğini daha da artıracak! Sosyal medya ajansı Crovu, Instagram'ın son özelliğini ve detaylarını araştırdı.

Aylık 400 milyon kişiye erişen Instagram'ın bu denli popüler bir sosyal medya platformu haline gelmesinde en önemli nedenlerden birisi, Snapchat ile insanların tanıştığı hikaye özelliği olmuştu. Ancak ilk günkü özellikleri ile sınırlı kalmayıp, hikayelerin içinde anket, GIF ya da puanlama gibi farklı ve kullanıcı arası etkileşimi arttıran inovatif özelliklerin sıkça gelmesi de Instagram kullanıcılarını memnun eden detaylardan.

Instagram'ın hikayeler için tanıttığı son yenilik: Soru alma

Hikayeler içinde artık kullanıcılar, takipçilerine soru sorup bu soruların yanıtlarını özel mesajlar kısmından alabiliyor. Bununla da sınırlı olmayan bu özellik ile, gelen soruları farklı bir hikaye ile takipçilerinizle paylaşabiliyorsunuz. Yeni yayınlanan bu özellik, şimdiden milyonlarca kişi tarafından test edildi ve kullanılıyor.

Diğer Instagram hikayeler özellikleri gibi son derece şık bir tasarımla gelen soru alma özelliği, hikayelerin görsel bütünlüğünü bozan bir yapıda değil ve diğer tüm hikaye bileşenleri gibi boyut olarak ayarlanabiliyor. Yaratıcı hikaye kurgularında da yerinin güçlü olacağı kanısına ulaşabiliriz

Etiketler: İnstagram