Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

İnterrail İle Avrupa'yı Gezerken Mutlaka Gidip Görmeniz Gereken Gizli Kalmış 8 Mekan

1705 kez okundu
11 mayıs 2015 pazartesi

İnterrail, sizin de bildiğiniz gibi Avrupa Demiryolları İşletmeleri tarafından uygulanan, gezginlere ucuz ulaşım olanağı sağlamayı amaçlayan bir pas bilet uygulaması. Aynı biletle, istenen yerde ve zamanda istenen trene binme olanağı sağlıyor. Tabii bu biletle bindiğiniz trenler sadece İnterrail turu yapanlara özel değil, yani aslında çok farklı insanların çok farklı hayatlarına tanık olmanız mümkün. Peki İnterrail yaparken mutlaka görmeniz gereken, ekonomi dostu çok özel mekanlar nerelerdir? İşte size onları listeledik!

1
1: Prag - Grand Cafe Orient

Prag için biraz araştırma yapsanız, eşe dosta sorsanız, size büyük ihtimalle o muhteşem kaleden ve köprüden bahsedeceklerdir. Ancak çok keyif alacağını düşündüğümüz ve turistlerin pek de bilmediği bir yeri var. Grand Cafe Orient! Böyle havalı bir isim olduğuna bakmayın fiyatları hiç de havalı değil.

Bu kafeyi neden görmelisiniz? Bir kere muhteşem bir dekorasyonu var, zamanında Albert Einstein ve Franz Kafka'nın müdavimi olduğu masalarda oturabilirsiniz.

Bir kahve molası için çok edebi bir yer değil mi?

Bu arada aklınızda olsun, Prag sanıldığı kadar pahalı bir yer değil. Hemen şimdi gitmek isterseniz, geceliği sadece 12 Avro'dan otelleri var. Göz atmak için buradan alalım!

2
Barselona - Refugio 307

İnterrail turu kapsamında Barselona'ya uğramadan zaten hakkını vermiş bir tur yapmış sayılmazsınız. Zaten gideceksiniz, belki Nou Camp'ı, Gaudi'nin evini göreceksiniz. Fakat size öyle bir sır vereceğiz ki, Barselona'ya gitmiş 10 arkadaşınızdan 9'unun belki haberi dahi yoktur.

Zamanında, Franco'nun ordusu şehri bombalarken ki yıl 1937, insanlar yer altındaki mahzenleri birleştirerek tüneller yaratıp içinde saklanmışlar.

Tepelerde bombalar yağarken, insanlar labirentimsi bu mekanlarda saklanmış. Bu mekanı görmeniz için yapmanız gereken, Museu d’Historia de la Cuitat'ı bulmak. İçine girip Refugio 307'yi sorun. Sizi yerin 400 metre altına inen merdivenlere yönlendirecekler!

Barselona'da, tarih, deniz ve eğlence sonrası kalmak isterseniz, geceliği sadece 7 Avroya hostel bulabileceğinizi unutmayın.

Buradan buyrun.

Etiketler: