Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Investimate Sanal Yatırım Yarışması Başlıyor!

2414 kez okundu
04 aralık 2020 cuma

Bu sene 6.’sı düzenlenen Türkiye’nin en kapsamlı sanal borsa yarışması Investimate, Garanti Yatırım ana sponsorluğunda 21 Aralık’ta başlayacak. Türkiye’de üniversite öğrencileri arasında düzenlenen en büyük yarışma olma özelliğini koruyan Investimate Sanal Yatırım Yarışması’nın amacı geleceğin yatırımcılarına risksiz bir ortamda kendilerini deneme ve geliştirme imkanı vererek lisans ve lisansüstü öğrenciler arasında finansal okuryazarlığı artırmak.

Türkiye’nin en köklü kulübü Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün düzenlediği Investimate, ‘Whatever you choose, nothing to lose’ mottosuyla yatırımcılara risksiz bir borsa ortamı yaratmak için yola çıkıyor.

Yarışmacılar, 21 Aralık’ta başlayıp 6 hafta sürecek yarışma boyunca sanal 100.000 Tl’lerini Borsa Istanbul’dan alınan anlık verileri kullanarak hisse senedi alım-satım, viop, varant gibi çeşitli işlemleri kullanarak arttırmaya çalışacaklar. Bu 6 hafta boyunca her hafta belirlediğimiz alanlarda kazanan yarışmacıları ve en sonda da jüri değerlendirmesi sonucu finale kalan yarışmacıları büyük ödüller bekliyor.

Katılımın ücretsiz olduğu yarışma hakkında detaylı bilgi almak için: https://investimate.ikboun.net/

Kayıt olmak için:

https://investimate.foreks.com

 

Etiketler: