Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

İstanbul Arel Üniversitesi Öğrencileri Geleceğe Hazırlıyor

4691 kez okundu
07 temmuz 2015 salı

İstanbul Arel Üniversitesi, mezun öğrencilerini üniversitede yüksek lisans ve doktora programlarına katarak öğretim üyesi konumuna getiriyor. Kendi akademik kadrosunu yine kendi öğrencilerini yetiştirerek geleceğe hazırlayan üniversitede uluslararası bir eğitim anlayışı söz konusu.
Sefaköy ve Tepekent olmak üzere iki yerleşkeden oluşan üniversite, Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, iletişim Fakültesi, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Yabancı Diller Yüksekokulu’nun yer aldığı Tepekent Yerleşkesi ile kampüs; Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü ve Meslek Yüksekokulu programlarının yer aldığı Sefaköy Yerleşkesi ile de bir şehir üniversitesi.

ÖĞRENCİLERİN YÜZDE 75’i BURSLU OKUYOR
İstanbul Arel Üniversitesi’ni diğer üniversitelerden ayıran en büyük özelliği ise öğrencilerine sağladığı burs imkanları. Başarılı öğrencilere %100, %50 ve %25 burs veriliyor ve burslar karşılıksız.
ÖSYS’de dereceye giren öğrencilere İstanbul Arel Üniversitesi’ni tercih edip yerleştirilmeleri ve kesin kayıt yaptırmaları halinde; onur ve özel bursları, başarı bursları ve spor bursları vb. burs imkanları sağlanıyor. Merkezi Yerleştirme ile Tam (%100), %50 ve %25 burslu programlara yerleştirilen öğrencilere sağlanan burslar lisans programları için; zorunlu hazırlık sınıfı yoksa 4 yıl, zorunlu hazırlık sınıfı dahil 5 yıl, önlisans programları için zorunlu hazırlık sınıfı yoksa 2 yıl, zorunlu hazırlık sınıfı dahil 3 yıl şeklinde uygulanıyor. Bu burslar disiplin cezası alınmaması kaydıyla geçerli olup, kayıt yenilenmeyen ve ders kaydı yapılmayan süreler, bu süreye dahil.

Kaynak Eğitimtercihi

Etiketler: Üniversite Gelecek