Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

İstanbul Aydın Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora Programlarına Başvurular Başladı

21412 kez okundu
12 ağustos 2016 cuma

‘Kalkınmanın en temel taşıyıcı unsuru eğitimdir ve sektörde nitelikli elemanların varlığı için nitelikli eğitimlere ihtiyaç duyulmaktadır.’ diyen İstanbul Aydın Üniversitesi, aydın bir geleceğe adım atman için kapılarını sana açıyor. Sosyal, Sağlık ve Fen Enstitülerinde yüksek lisans ve doktora programları için kayıtlara başlayan İstanbul Aydın Üniversitesi’ne gelip sende bir ‘Aydınlı’ olabilirsin. Güçlü bir akademik kadroya sahip olan İstanbul Aydın Üniversitesi akademik kariyerini geliştirmek, bir adım daha ileriye geçmek isteyenler için 60’a aşkın lisansüstü eğitim programları sunuyor. Enstitülerinde geniş program yelpazesiyle alanında uzmanlaşabileceğin bir eğitim süreci seni bekliyor. Bilgisayar mühendisliği, bilişim, inşaat mühendisliği, makine mühendisliği, psikoloji, insan kaynakları, halkla ilişkiler ve daha fazla lisansüstü programları ile akademik ve personel kariyerinizde adım adım yükselişe geçmenizi hedefleyen İstanbul Aydın Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü olarak bünyesine yeni bir program daha ekleyerek Özel Hukuk doktora programını açmıştır.
 

Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans Programları

İstanbul Aydın Üniversitesi Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri ve Fen Enstitülerinde tezli yüksek lisans tezsiz yüksek lisans programlarına yer veriyor. Alanınızda uzmanlaşmak için okuduğunuz yüksek lisans programını tezli olarak yaptığınızda bunu bilimsel bir makale ile (tezle) ispatlamanız gerekiyor. Fakat tezsiz yüksek lisans programlarında bu durum söz konusu olmuyor. Her iki tezli ve tezsiz yüksek lisans programlarını veren İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesine başarılı akademik kariyer odaklı düşünen öğrenciler katmayı hedefliyor. Lisansüstü Enstitüler programları hakkında daha detaylı bilgi için http://www.aydin.edu.tr/lisansustu/enstituler.html

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

İçinde birden fazla yüksek lisans ve doktora programını barındıran fen bilimleri enstitüsü alanında uzman kadrosu ve gelişmiş deneysel araştırmalar yapabileceğiniz teknolojik imkanlarıyla sizleri ‘Aydınlı’ olmaya çağırıyor. İstanbul Aydın Üniversitesi Technocenter’da Türkiye’de ilk entegre, tek alanda 25 laboratuvarın yer aldığı bu Technocenter ‘da rahatça deneysel çalışmalar yapabileceğiniz alanlar ayırıyor. Aynı zamanda Technocenter moleküler genetik, bilgisayar, elektrik-elektronik, endüstri, gıda, makine ve tekstil alanlarında hizmet veriyor.

 

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ

İstanbul Aydın Üniversitesi’nde 40’dan fazla tezli ve tezsiz yüksek lisans ve doktora programını kapsayan sosyal bilimler enstitüsü eğitim-öğretim döneminde öğrencilerin akademik kariyerindeki basamaklardan birisi olmaya devam ediyor. Programlarına bir yenisini daha ekleyerek özel hukuk doktora programı kayıtlarına da bu dönem başladı.

 

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

İstanbul Aydın Üniversitesi Sağlık Fiziği, Sağlık Kurumu Yöneticiliği, Disiplinlerarası Aile Danışmanlığı programları ile Sağlık Bilimleri Enstitüsünde akademik ve personel kariyerini üst kademelere çıkarmak isteyenler için yüksek lisans ve doktora kayıtlarına başladı. Yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile sağlık bilimleri enstitüsünde geleceğin sağlık personellerini yetiştirmeyi hedefleyen İstanbul Aydın Üniversitesi alanlarında uzman akademik kadrosuyla sizleri bekliyor.

Daha fazla bilgi almak ve bir yetkilinin size ulaşması için bu linkteki formu doldurarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz.