Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde Kan Bağışı Kampanyası

4270 kez okundu
09 kasım 2015 pazartesi

İstanbul Gelişim Üniversitesi, Kızılay ‘Kan Bağışı Kampanyası’na ev sahipliği yaptı. Bağış kampanyasını düzenleyen Opr. Dr. Esat Taylan Uğurlu, üniversitedeki kan bağışının Kızılay’ın yıllık 2 milyonun üstündeki kan ihtiyacına katkı sunduğunu ifade etti.

Başakşehir Kızılay Kan Merkezi Müdürü Opr. Dr. Esat Taylan Uğurlu’nun düzenlediği “Kan Bağışı Kampanyası” İstanbul Gelişim Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nda 5 Kasım tarihinde gerçekleşti.

Kan bağışı kampanyalarının kana olan ihtiyacın karşılanmasında önemli bir açığı kapattığını ifade eden Opr. Dr. Esat Taylan Uğurlu kan tedarikinde sorunlar yaşandığını belirtti:
 “Kızılay’ın yıllık 2 milyonun üzerinde kana ihtiyacı var. Kan bağışı konusunda üniversite gençliği birincil hedef kitlemizdir. Bu konuda üniversitelerin desteğine ve katılımına ihtiyaç duymaktayız. Bize bu konuda en çok destek olan üniversitelerden biri İstanbul Gelişim Üniversitesidir. Üniversite yönetimine, öğrenci kulüplerine ve tüm öğrencilere teşekkür ederim. Bu kampanya, yıllık hedefe ulaşmamız adına önemli bir katkı sundu”.
Kan bağışı kampanyasını yakından takip eden İstanbul Gelişim Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç Dr. Erdal Şen, “Üniversitemiz öğrencilerinin böyle bir kampanyaya destek olması mutluluk verici” ifadelerini kullandı.

Kaynak