Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

İTÜ Kariyer Sohbetleri

4211 kez okundu
25 kasım 2015 çarşamba

Düzenleyen: İstanbul Üniversitesi
Yer: İTÜ İşletme Fakültesi D301
Başlangıç: 26.11.2015 00:00
Bitiş: 26.11.2015 00:00 

İTÜ Ekonomi Kulübü ile Kariyer Sohbetleri tam gaz devam ediyor!

İş, sanat ve akademi dünyasından profesyonellerin konuşmacı olarak katıldığı "Kariyer Sohbetleri”nin bu seferki konuğu Microsoft Eski İse Alım Uzmanı ve Matrix Consultancy Kurucusu, Yönetim Danışmanı Yaprak Metin!

30 yılı aşkın İnsan Kaynakları deneyimi ile her öğrencinin dinlemesi gereken başarılı mülakatın sırlarını paylaşacak olan Yaprak Metin, aynı zamanda iş hayatında bize ışık tutacak ipuçlarını biz öğrencilere aktaracak, kafamızdaki soru işaretlerini silip, konu ile ilgili bize tavsiyelerde bulunacak. 26 Kasım Perşembe günü saat 18:00’de İşletme Fakültesi D301 Amfisinde gerçekleşecek olan bu keyifli sohbetimize herkesi bekliyoruz!

Yaprak Metin kimdir?
Yaprak Metin, 1962 Ankara da doğdu. IU Fizik bölümüne başladığı yıl eş zamanlı olarak main frame sistemlerde programcı olarak çalışmaya başladı. Sonrasında Nokia da analist programcı ve project manager olarak çalışmaya devam etti. ’97 yılında AU İşletmeden mezun oldu. ’99 yılında AC Danışmanlık da IT Danışman olarak çalışmaya başladı. IT profesyonellerinin işe alım portalı olan ve Rewe GmbH -Nexum AG ye bağlı Loginit ye ‘01 yılında önce satış ve pazarlama müdürü olarak katıldı ve Loginit Müdürü olarak devam etti. Loginit deki çalışma sürecinde yerel IT şirketleriyle HR sistemlerinin geliştirilmesi projelerinde yer aldı. ’05 yılında Spengler Fox da IT den sorumlu senior danışman olarak çalışmaya başladı. Yaprak Türkiye deki toplam 32 yıllık tecrübesiyle, özellkle IT ve Telco profesyonel hizmetlerinde çalışmış ve HR yönetimi, Executive Search ve Organizasyonal Gelişim ve Kariyer yönetimi konularında uzmanlaşmıştır. ’10 yılından itibaren MATRIX International Consultancy Partner olarak başta Microsoft olmak üzere farklı multinationallarda öncelikle Talent Management, Reorganizasyon ve Executive Search konularında aktif olarak çalışmaktadır.

Kaynak 

Etiketler: Üniversite Kariyer