Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

İTÜ’lüler Avrupa’nın en iyi mühendisleri olmak için yarışacak!

3714 kez okundu
15 mart 2016 salı

Avrupa’da öğrencilerin organize ettiği en büyük mühendislik yarışması olarak bilinen EBEC(European BEST Engineering Competition)’in İstanbul Teknik Üniversitesi’nde düzenlenecek olan yerel ayağı EBEC Istanbul(7. İTÜ BEST Mühendislik Yarışması) ile, İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri, Belgrad’a giderek Avrupa’nın en iyi mühendisi olmak için yarışacak!

BEST(Board of European Students of Technology) öğrenci organizasyonunun düzenlediği Avrupa BEST Mühendislik Yarışması(EBEC)’in İTÜ’deki yerel ayağı bu yıl  18-19 Mart tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Kampüsü Mustafa Kemal Amfisi’nde gerçekleştirilecek.
EBEC Istanbul, hiçbir ön hazırlık gerektirmeyen, gerçek zamanlı, genel mühendislik konulu, yaratıcılık, takım çalışması, zaman yönetimi, pratik zeka gibi olguları temel alan ve tüm İTÜ öğrencilerinin katılabileceği bir yarışmadır. İki kategoriden oluşan bu yarışmanın Takım tasarımı kategorisinde belirli malzemeler kullanılarak bir prototip inşa etmek amaçlanırken, vaka analizinde teknik ve yönetimsel problemleri çözmek amaçlanmaktadır. 4’er kişilik takımlar halinde katılacak öğrenciler, 2 gün boyunca yetenek ve becerilerini pratiğe dökerek yarıştıracaklardır.

Yıldız Teknik Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nin düzenleyeceği bu yerel BEST mühendislik yarışmalarının birincileri Ankara’ya giderek, zincirin ikinci halkası olan EBEC Türkiye'de buluşacaklar. EBEC Türkiye’nin kazanan takımı ise diğer ülkelerde düzenlenen 88 yerel ve sonrasında 15 ulusal yarışmanın finalistleri ile birlikte hayallerini gerçekleştirmek ve Avrupa’nın en iyi mühendisi olmak üzere bu sene Belgrad'da düzenlenecek olan EBEC Final’da yarışacak.

Ford Otosan, Borusan Holding, ThyssenKrupp ve Unilever gibi kendi alanlarında lider şirketler tarafından desteklenen bu yarışmayla ilgili detaylı bilgi için
Facebook
Web
Yarışma Facebook Sayfası 

adreslerini ziyaret edebilirsiniz.