Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

İzmit Belediyesi'nden Bir Mescitte Üniversite Hastanesine

851 kez okundu
20 nisan 2015 pazartesi

İzmit Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi içerisindeki mescidin yetersiz kalması sonrası yapılan müracaat üzerine çalışma başlattı.
Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi içerisinde ki mescit in yetersiz oluşu sebebiyle İzmit Belediyesi'ne mescit talebinde bulunan hastane yetkililerinin talepleri hızlı şekilde yanıt buldu. Belediyenin ibadethanelere her zaman elinden geldiği desteği verdiğinin altını çizen Başkan Doğan konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, "Üniversite yönetimimizin hastane içerisindeki mescidin mevcut şartlarının vatandaşlarımız için yetersiz olduğunu bize iletmeleriyle bizde hemen harekete geçtik. Gerekli ön çalışmalar belediyemiz tarafından yapıldı. Kısa süre içerisinde üniversitemiz çok güzel bir mescide kavuşacak. Bütün amacımız halkımıza milletimize, ülkemize güzel hizmetler yapmaktır" dedi
İzmit Belediyesi tarafından hastanenin bodrum katına yapılan mescidin inşaat, havalandırma ve tesisat projeleri hazırlanarak ihale edilmiş ve imalatlar başlatılmıştır. Proje kapsamında 270 metrekare alan içerisinde bay-bayan şadırvan ve mescitlerinin yer alacağı öğrenildi.


http://www.haber3.com/izmit-belediyesinden-bir-mescitte-universite-hastanesine-3321895h.htm#ixzz3XpjHwHDk

Etiketler: