Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Kadın Hukukçuları Destekleme Vakfı Bursu

5878 kez okundu
20 ağustos 2015 perşembe

Şirin-Ahmet Tekeli Kadın Hukukçuları Destekleme Vakfı 2012 senesinde kurulmuş olup; 2013-2014 eğitim yılından bu yana 2 senedir burs vermektedir. İki başlık altında verdiğimiz burslardan ilki “eğitim destek bursu” adıyla aylık 200 TL olarak, diğeri ise “kitap bursu” adıyla aylık 100 TL olarak belirlenmiştir. Bursiyerlerimize ekim ve haziran ayları arasında (toplamda 9 ay) burs ödemesi yapılır. Vakıf Senedimizin, “vakfın amacı ve hizmet konularını” düzenleyen 3. maddesi gereği “Öncelikle vakfımızın amacı, hukuk öğrencisi (lisans- lisansüstü veya doktora vb) veya hukuk alanında faaliyet gösteren kadınların (avukat- hâkim- savcı, akademisyen vb) bilimsel ve mesleki gelişimlerine destek olmaktır. Vakfın en geniş kapsamda amacı kadın hukukçuların her aşamada desteklenmesidir. “ Bu sebeple burs başvurusunda bulunabilecekler kadın hukukçulardır.

Burslarımız başarı esasına dayanmamaktadır. Başvuruların değerlendirme aşamasında, belirlediğimiz kriterlere göre en çok ihtiyacı olduğuna kanaat getirdiğimiz başvurucular bursiyer olarak belirlenir. Bu kriterler ise, ailenin gelir durumu, okuyan ve çalışan kardeş sayısı, barınma koşulları gibi maddi ölçütlerin değerlendirilmesini esas alan konulardır. Bu nedenle başvuru formunu doğru ve eksiksiz doldurmanız önemlidir.

Burslarımız karşılıklı değildir. Alınan bursların ödenmesi beklenmez. Ancak Vakfımız, mezun olmuş öğrencilerin maddi durumları el verdikçe, ihtiyaç sahibi öğrencilere Vakfımız aracılığıyla burs vermesini temenni eder. Bununla birlikte burs başvuru formunda ve gönderilen belgelerde yanlış bilgilerin olması durumunda verilen burslar geri alınır.

Burs başvurularıyla birlikte her dönem bursiyerler de yenilenir. Bu sebeple eski bursiyerlerin ihtiyaç halleri devam ettiği taktirde her yeni dönemde yeniden başvurmaları ve başvuru formundaki “daha önce KAHUDEV’den burs aldınız mı?” bölümünü doldurmaları gerekmektedir.

Başvuru sonuçları Eylül ayının ikinci haftası içerisinde internet sitemiz üzerinden isimler halinde yayınlanacaktır. Belirlenen süre içerisinde istenen evrakları bize ulaştırmayan bursiyerler, haklarını kaybetmiş sayılacak ve hakları yedek olarak seçilen burs başvurucularına geçecektir. Size ulaşabilmemiz için, forma yazdığınız e-posta adresi, cep telefonu numaralarınız ve adres bilgileriniz güncel ve ulaşılabilir olmalıdır.

Burs başvuruları 21 Ağustos Cuma günü sonra erecektir!

Başvuru formunu görüntülemek için aşağıdaki linkte sayfanın sonunda yer alan bölümde Lütfen Güvenlik Kodunu yazarak FORMU AL Butonuna tıklayınız.

Başvuru formu için için tıklayınız: http://www.kahudev.com/sayfalar/ogrenci_form.php

Kaynak Burshaberleri

Etiketler: Burs Kadın Hukuk