Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Kadından Kadına SES olmak için buluşuyoruz!

2362 kez okundu
15 aralık 2020 salı

Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına ulaşmak üzere, eşitlik ve dayanışma değerlerini savunan SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği olarak, bu yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Kadından Kadına SES olmak için buluşuyoruz.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl, Vital Voices derneğinin dünyanın 165 şehrinde uyguladığı Global Kadın Mentörlük Yürüyüşü’nü İstanbul’da SES Kadın Mentörlük Yürüyüşü olarak gerçekleştirmiştik.

Pandemi süreci toplumsal ve bireysel olarak yaşadığımız sorunların çeşitlenmesine ve yoğunlaşmasına yol açtı. Bu nedenle bu yıl kadınlar arası dayanışmayı ve paylaşımı hedefleyen etkinliğimizi pandemiyle gelen sorunlarımızı da kapsayan bir platform olarak gerçekleştirmek istiyoruz. 

Yaşamın farklı kademelerinde, farklı deneyimlerde, farklı yetkinliklerde ve farklı yaşlarda olan kadınlar olarak bir araya gelip, konularımızı ve tecrübelerimizi paylaşacağız. Biz kadın dayanışmasının, her türlü bölünmenin üstesinden geleceğine ve bu yolla toplumsal barışa katkıda bulunacağımıza inanıyoruz. Özellikle pandemi döneminde kendi çevrelerine sıkışan ve giderek daha çok içe kapalı yaşayan kadınların ses vermesi, sorunlarını paylaşması ve seslerini duyurması kadınlar arasında dayanışmayı güçlendirecektir.

Biliyoruz ki kadınların konuşacakları ortak çok şey var. Başvuru formunu ortak konuları daha iyi eşleştirmek üzere tasarlamaya çalıştık. Benzer konuları paylaşmak isteyen kadınları bir araya getirmeyi hedefliyoruz.

İster yaşadığınız sorunları dile getirerek, ister başka bir kadının sorunlarını paylaşarak kadın dayanışmasında yer almak, Kadından Kadına SES olmak isterseniz, sizi bu etkinliğe katılmaya çağırıyoruz.

Gelin, katılın, birlikte kadın dayanışmasını güçlendirelim.

Bu yıl pandemi nedeniyle etkinliğimizi hem çevrimiçi hem de açıkhava buluşması olarak planlıyoruz. Katılımcılar kendi tercihlerine göre istedikleri ortamda katılım sağlayacaklar.

Etkinlik ve programla ilgili detaylı bilgileri web sitemizde bulabilirsiniz. www.sesdernegi.org

Sizler de bu kadın dayanışmasında yer almak, Kadından Kadına SES olmak isterseniz, sitedeki formu doldurarak kayıt yaptırabilirsiniz.

Etiketler: Kadın