Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Kadından Kadına SES Ortak sorunları ve tecrübeleri paylaşmak isteyen kadınlar bir araya geliyor!

1616 kez okundu
27 ocak 2021 çarşamba

Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına ulaşmak üzere, eşitlik ve dayanışma değerlerini savunan SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği,

7 Mart Pazar günü Kadından Kadına SES olmak üzere çevrimiçi bir etkinlik düzenliyor. Farklı kademelerde, farklı deneyimlerde, farklı yetkinliklerde ve farklı yaşlarda olan tüm kadınların katılabileceği, eşitliğin ve çeşitliliğin hedeflendiği etkinlikte kadınlar, seçtikleri konuları ve tecrübelerini birbirleriyle paylaşacak.

Pandemi süreci, toplumsal ve bireysel olarak kadınların yaşadıkları sorunların çeşitlenmesine ve yoğunlaşmasına yol açtı. Bu sürecin etkisi ve sorunların farklılaşmasıyla, SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği ilk defa 8 Mart 2020 tarihinde İstanbul’da düzenlediği SES Kadın Mentörlük Yürüyüşü etkinliğini, Kadından Kadına SES ismiyle sanal bir buluşmaya dönüştürüyor.

Kadından Kadına SES nedir?

Kadından Kadına SES projesi; her yaş ve deneyimden kadını, ortak konularda eşleştirerek, birbirlerine destek olmak üzere bu konular hakkında konuşmalarını, tecrübelerini paylaşmalarını ve böylece kadınlar arası diyaloğu ve dayanışmayı hedefliyor.

“Kadınların konuşacakları ortak çok şey var”

Yaşanmışlıkları, hedefleri, beklentileri ve umutları başka bir kadınla karşılıklı paylaşarak kadın dayanışmasında yer almak isteyen herkesi çevrimiçi etkinliğe beklediklerini söyleyen SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği Kurucu Başkanı Gülseren Onanç, “Kendi çevrelerine sıkışan ve giderek daha çok içe kapalı yaşayan kadınların ses vermesi ve sorunlarını baş başa paylaşması kadınlar arasında dayanışmayı güçlendirecektir. Biliyoruz ki kadınların konuşacakları ortak çok şey var. Başvuru formunu, paylaşım yapmak isteyen kadınları ortak konularda eşleştirmek üzere tasarlamaya çalıştık. Kadından Kadına SES olmak isteyen herkesi bu etkinliğe katılmaya çağırıyoruz” dedi.

Etkinlik ve programla ilgili detaylı bilgiler www.sesdernegi.org adresinde yer alıyor.

Etkinliğe başvurmak için tıklayın. 

İlgili Kişi: 

Cansu Aslan 

Marjinal Porter Novelli 

0530 401 14 86 

cansua@marjinal.com.tr 

SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği hakkında 

SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği, toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na ulaşmak üzere aktif vatandaşlığı destekleme misyonuyla eşitlik ve dayanışma değerlerini savunan, bu doğrultuda projeler geliştiren bir sivil toplum kuruluşudur. SES, kadının eşitlik mücadelesini dijital medyada sürdürmek üzere SES Eşitlik, Adalet, Kadın Platformu adlı dijital kadın haber sitesini yayınlamaktadır. Dernek halen SES Kadın Mentorluk Yürüyüşü, Şehrin Kadınları ve Kadın SES’i projelerini sürdürmektedir. 

https://sesdernegi.org/ 

Etiketler: Kadın