Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X
HABERLER
KAMPÜSTEN
YORUMLAR
KÜNYE
ÜYELER
Kuruluş: 1997
Öğrenci Sayısı: 5500
Rektör: Prof. Dr. Mustafa Aydın

YORUMLAR

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
İstanbul’un hemen her yerinden okula kolay bir şekilde gelebilirsin. Anadolu Yakası’ndaysan atla vapura gel Eminönü’ne gerisini yürürsün. Mecidiyeköy’den geleceksen atla metroya Haliç’te in 5 dakika yürüdükten sonra kampüs karşında. Topkapı, Cevizlibağ tarafından geleceksen Taksim, Eminönü, Beşiktaş otobüslerine atla gel okula

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Fotokopi ve ders notu için okulun tek fotokopi merkezi olan Has Copy’den alabilirsin. Küçük, şirin bir amfi tiyatrodan geçerek Has Copy’e gidebilirsin. Kadir Has Üniversitesi’nde interaktif bir eğitim sistemi olduğundan, fazla ders notuna ihtiyacın olmayacaktır.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Kampüs içinde 3 farklı yemekhane bulunur. Yemekhanede fiyatlar fazla gelebilir ama alternatif yemek yenecek birçok yer vardır. Kampüs içerisinde kantin ve Starbucks’dan da yemek yiyebilirsin. Okulun çevresinde de güzel cafe ve restoranlar bulunur. En olmadı Eminönü sahile yürür turşu suyu, balık ekmek üzerine de lokma keyfi yaparsın
Ev alışverişinde taze meyve sebze için semt pazarını, market alışverişlerini öğrenci kesesinin dostu BİM, Şok, A101 gibi yerleri tercih etmelisin. Kıyafet alışverişi için Kadıköy Çilek Sokak, İstiklal’deki pasajlarda birçok butik vardır, uygun fiyata gardırobuna yeni şeyler ekleyebilirsin. AVM cenneti İstanbul’da elini sallasan illa birisine çarparsın, gezerek kendine uygun yeri seçebilirsin.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Çemberlitaş Kız Yurdu ve Vezneciler Kız Yurdu en yakın devlet yurtlarıdır. Önerimiz sahip olduğu imkânlar dolayısıyla Vezneciler Yurdu’nu tercih etmelisin. Kadırga Öğrenci Yurdu erkekler için kampüse en yakın yurttur ama bulunduğu semtten dolayı çok tercih edilmez. Okulun yurdu kampüse 5 dakika yürüme mesafesindedir, bu yurdu da seçebilirsin.
Eminönü civarında pek ev bulunmadığından farklı semtlerde ev tutabilirsin. En yakın Mecidiyeköy, Beşiktaş ve Fatih semtlerinde ev bulabilirsin. Sahibinden ev bulmak bir hayli zordur. En yakın spotçular Yeni Bosna’dadır. Evde uzun yıllar kalmak istersen Bayrampaşa Forum İkea’ya da bakabilirsin.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Okulun vazgeçilmez cafesi Starbucks’tır. Cafe için Taksim’e de gidebilir, iyi vakit geçirebilirsin. Nargile için yegâne semt Tophane’dir. Hemen her semtte bulunan Mado, Kahve Dünyası gibi zincir mekânları da tercih edebilirsin.

Avrupa Yakası’nda eğlencenin merkezi Taksim’dir, adım başı farklı bir mekan vardır. Kendi zevklerine uygun olan yerleri zamanla keşfedebilirsin. Anadolu Yakası’nda ise Kadıköy ve Caddebostan’da güzel mekânlar bulabilirsin.