Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X
HABERLER
KAMPÜSTEN
YORUMLAR
KÜNYE
ÜYELER
Kuruluş: 1992
Öğrenci Sayısı: 17601
Rektör: Prof.Dr. DURMUŞ DEVECİ

YORUMLAR

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Bulunduğun yere göre değişik şekillerde okula gidebilirsin. Evliya 4, Orman 1 ve 5, Yavuz 4 ve 6, Hastane 5 ve Fatih 5 dolmuşlarından birisiyle okula ulaşabilirsin. 13, 21, 29, 35 numaralı otobüslerle kampüse gidebilirsin. Seferleri az olan belediye otobüslerine denk gelirsen bu şekilde de kampüse ulaşabilirsin.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Fakültelerin içinde fotokopi merkezleri bulunur. Bunun yanı sıra öğrencilerin sıklıkla gittiği merkezdeki Üniversite Kırtasiye ve Esad Fotokopi vardır. Ders notlarının çoğunu fakülte fotokopi merkezlerinde ve Üniversite Kırtasiye’de bulabilirsin.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Öğrencinin dostu olan yemekhane ve kantinler yemek için en çok tercih edilen yerlerdir. Yemekhanede hem ucuza hem de birden fazla yemeği yiyebilirsin, yemekler de gayet güzel ve temizdir. Kantinlerde atıştırmalık ve fastfood tarzı yiyecekleri bulabilirsin. Ayrıca Alakart Restoran’ın yemekleri de güzeldir.
Ev alışverişi için BİM ve Migros’un yanı sıra yerel marketler olan Akmansoy ve Nokta hem çeşitlilik hem de uygunluk açısından öğrencilerin en çok tercih ettiği yerlerdir. Kıyafet alışverişlerinin büyük bölümünü ise Boyner ve Piazza AVM’den yapabilirsin.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Karacasu Kampüsü’nde erkek yurdu vardır. Avşar Kampüsü’ne saat başı kalkan servislerle bir saate gidersin. Bu yüzden öneremiyoruz. Merkezde, Binevler’de ve Avşar Kampüsü’nde kız yurtları vardır. Kız yurtlarının imkânları oldukça güzeldir. Ayrıca öğrenci apartlarında ve özel, vakıf yurtlarında da kalabilirsin. Tercih senin ?

Merkez ve Binevler bölgesinde ister gezerek istersen de emlakçı vasıtasıyla ev bulabilirsin. İkinci el eşya için de Kanlıdere civarında 10’dan fazla spotçu bulunur, buraları gezerek evini donatabilirsin.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Cafeler sokağında ortalama 10 kadar cafe vardır, bunların herhangi birisine gidebilirsin. Vintage Cafe en çok tercih edilen yerlerden biridir. Piazza AVM’de de birçok cafe bulabilirsin. Pastane tipi oturacak, konuşacak yerler arıyorsan Mado, Ferah ve Kervan’ı tercih edebilirsin.

Şehir yapısı itibariyle öğrencilere yönelik kulüp veya bar yoktur. Restoran ve gazinolar var ama buralar öğrenci bütçesini aşabilmektedir. Bu yüzden akşamları illa bir yerlere gitmek istersen sinema ve cafeleri önerebiliriz.


HABERLER


KAMPÜS HAYATI