Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Kampüslerde Moda Rüzgarı

8424 kez okundu
16 haziran 2015 salı

Üniversitelerin tekstil ve moda tasarımı bölümü öğrencilerinden yıl sonu defile görüntüleri...

 

 

 

 

 

 

1.Haliç Üniversitesi

İstanbul’un kültürünün ve tarihi dokusunun yorumlandığı ‘Haliç Gözüyle İstanbul’ isimli defile, akademik yaşamın, iş ve cemiyet dünyasının önemli simalarının katılımı ile gerçekleşecek. Haliç Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Şöhret Aktepe ve modacı-öğretim görevlisi Siren Ertan’ın danışmanlığında düzenlenen defilenin Show direktörlüğünü ise Uğurhan Akdeniz üstlendi. Lisans ve Yüksek Lisans öğrencileri tarafından hazırlanan tasarımların sunulacağı defilede 15 manken görev yapacak.

2.Yeditepe Üniversitesi

Her yıl Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğretim üyeleri tarafından o yılın mezunları arasından seçilen son sınıf öğrencilerinin tasarladığı kıyafetlerin görkemli bir şekilde sergilendiği yılsonu defilesi, bölümün 15. yılı şerefine ilk defa Yeditepe Üniversitesi kampüsü dışında bir mekâna taşındı. Gerçekleşen defilede bu yılın mezun olacak öğrencileri arasından seçilen 20 öğrencinin yıl boyu üzerinde çalıştığı tasarımlar izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

3.İstanbul Ticaret Üniversitesi

Üniversitemiz Mühendislik ve Tasarım Fakültesi, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü, yılsonu defilesi ve sergisinde bu kez “Anadolu’dan Esintiler” temasını seçti. Bu tema çerçevesinde 15 öğrenci, hazırladıkları tasarımları görücüye çıkardı.

4.Atılım Üniversitesi

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü'nün "Yıl Sonu Defilesi ve Sahne Sanatları Kostüm Tasarımı Sergisi" etkinliği 21.05.2015 tarihinde gerçekleştirildi.

5.İzmir Ekonomi Üniversitesi

İEÜ Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğrencileri, Oscar Wilde'nin “Gül ile Bülbül" hikayesinden yola çıkarak hazırladıkları defilerinin devamını bu kez hazır giyime uyarlayarak, görsel bir şov yaptı. İzmir Körfezi'nde kurulan su perdesinden Zeybek gösterisi ve defilenin arka plan çalışmalarının yer aldığı filmler izlendi. Defile öncesinde İEÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Ekrem Demirtaş ve İEÜ Rektörü Prof. Dr. Oğuz Esen ev sahipliğinde Pasaport Dalgakıran'ında kokteyl gerçekleştirildi. Konukların, Dalgakıran'a geçişleri, tekneler aracılığıyla sağlandı. Kokteylin ardından İEÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Öğretim Görevlisi Jörn Fröhlich koordinatörlüğünde Ceren Aktaş ve Paul Scherer'in katılımıyla 9 öğrencinin hazırladığı 70 giysi profesyonel ve öğrenci mankenler tarafından konuklara sunuldu. Çok sayıda İzmirli sima, defileye ilgi ve beğeniyle izledi.

6.Süleyman Demirel Üniversitesi

Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü, yıl sonu etkinlikleri kapsamında “7. Mezuniyet Sergisi ve Defilesi” düzenledi.