Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X
HABERLER
KAMPÜSTEN
YORUMLAR
KÜNYE
ÜYELER
Kuruluş: 1955
Öğrenci Sayısı: 59057
Rektör: PROF. DR. SÜLEYMAN BAYKAL

YORUMLAR

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Akçaabat tarafından merkez kampüse gideceksen Akçabaat ya da Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin otobüslerini kullanabilirsin. Ama bu otobüsler oldukça kalabalık olur. Biraz fark vermeyi ve çift vasıta yapmayı göze alırsan dolmuşlarla da kampüse ulaşabilirsin.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Merkez kampüste Akademi Kitapevi ve Kalkınma Mahallesinde bulunan birçok fotokopiciden uygun fiyata fotokopi çektirebilirsin. Eğitim Fakültesi’nde ise Meşale Kırtasiye’de fotokopi çektirebilirsin. Ders notlarını da aynı noktalardan temin edebilirsin.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Kampüs içerisinde KYK yemekhanesi bulunuyor. Devlet yurdunda kalıyor ve fişin varsa yemeğin tek adresi bu yemekhanedir. Hem ucuz hem de yemekleri lezzetlidir. “Sırayla uğraşmam, parasını verir yerim” diyorsan da kampüsteki Kemeraltı Lokantısı ve Cafe-5’de de yemek yiyebilirsin
Öğrenci kesesinin dostu BİM, Şok gibi marketlerden ev alışverişini yapabilirsin. Özellikle bursları aldıktan sonra market alışverişi buralardan yapılır ? Kıyafetler için Varlıbaş AVM ve Trabzon Forum gibi büyük alışveriş merkezleri tercih edilir.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Devlet yurdu ekonomik ve yemek anlamında oldukça mantıklıdır. Merkez kampüste ve Eğitim Fakültesi içinde bulunan KYK yurtlarında gözü kapalı kalabilirsin. Ayrıca KYK’ya bağlı Doğu Karadeniz Yurtları tercihlerin arasında olabilir.
Trabzon’da ev bulma konusunda sorun yaşanmaz. Okuluma yakın olsun dersen merkez kampüs için Kalkınma Mahallesi, Eğitim Fakültesi öğrencileri içinse Söğütlü Mahallesi en ideal yerlerdir. Tutmuş olduğun evin yakınındaki bir spotçudan veya sosyal medyadaki ikinci el eşya sayfalarından evini ucuz bir şekilde döşeyebilirsin.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Merkez kampüs içerisinde Cafe-5, Eğitim Fakültesi içerisinde Tufan Kampüs Cafe’de arkadaşlarınla birlikte güzel vakit geçirebilirsin. Kampüsün bulunduğu Kalkınma Mahallesi’nde adım başı cafe mevcuttur, içlerinden Angelique ve Kahve Dünyası’nı tercih edebilirsin.

Eğlenmek için bara gitmek istersen Süleyman Bar ve Mey Bar iyi tercihler olabilir. Her şehirde olduğu gibi Trabzon Forum, Varlıbaş gibi alışveriş merkezlerinin içerisinde iyi vakit geçirebileceğin pek çok mekan bulabilirsin.


HABERLER