Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Kırmızı- Altın Koza Film Festivali'nin Afiş Yarışmasının Ödülü 30 Bin Lira

2940 kez okundu
24 nisan 2015 cuma

Reklam sektörünün en yaratıcı ajanslarının ve reklamların ödüllendirildiği, reklam verenlerin başarılarının belgelendiği 12. Kırmızı Özel Ödülleri kapsamında düzenlenecek 'Kırmızı- Adana Büyükşehir Belediyesi 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali Afiş Yarışması' kategorisinin birincisine 30 bin lira ödül verilecek.

Ülke sinemasının gelişmesine ve eserlerin tanıtılmasına katkı sağlayan, sanatsal etkinlikler yoluyla sanatçılar ve eserlerini sinemaseverlerle buluşturan Türkiye'nin önemli festivallerinden Adana Büyükşehir Belediyesi 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali, bu yıl çok özel bir iş birliğine imza attı. Altın Koza Film Festivali'nin kamuoyuna duyurulmasını ve kamuoyunun festival hakkında bilgilendirilmesini sağlayacak resmi afişi, reklamda yaratıcılığı özendirmek, reklam ajanslarının, çalışanlarının, öğrencilerin ve reklam verenlerin başarılarını belgeleyip, ödüllendirmek amacıyla 2003 yılından bu yana düzenlenen Kırmızı Ödülleri bünyesinde seçilecek. Filli Boya ana sponsorluğu ve Mikatur sponsorluğunda düzenlenecek olan Kırmızı'nın Adana Büyükşehir Belediyesi ile gerçekleştirilen bu işbirliği kapsamında ayrıca 22. Altın Koza Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması'nın resmi afiş tasarımı da bu yılın Genç Kırmızı brief konusu olacak.

Kurumsal ve bireysel katılıma açık olan 'Kırmızı- Adana Büyükşehir Belediyesi 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali Afiş Yarışması' kategorisinin birincisi, 30 bin TL'lik para ödülünün de sahibi olacak. 22. Altın Koza Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması'nda ise birincilik ödülü 6 bin TL, ikincilik ödülü 4 bin TL, üçüncülük ödülü 2 bin TL olarak belirlendi.

Kırmızı ve Kırmızı Bölge jürilerinin temsilcileri ve festival yetkililerinin karmasından oluşan 19 kişilik özel bir jüri tarafından değerlendirilecek olan bu kategorinin son başvuru tarihi 4 Mayıs olarak açıklandı. Altın Koza Film Festivali Afiş Yarışması kategorisinin birincisi ise 12. Kırmızı Ödül töreninde açıklanacak.

Ayrıca katılımcılar, www.kirmiziodulleri.com sitesinden katılım koşulları, bu yılki kategorilerin detayları, Hürriyet Özel Ödülü, Genç Kırmızı ve Radikal Canlı Kırmızı yarışmalarıyla ilgili duyurulara da ulaşabilecekler

http://www.haberler.com/kirmizi-altin-koza-film-festivali-nin-afis-7232655-haberi/

Etiketler: