Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Kitaplarını Gediz Üniversitesi'ne Bağışladı

2858 kez okundu
03 şubat 2016 çarşamba

İzmirli gazeteci Feyzi Hepşenkal elli yılda biriktirdiği 3,500’ten fazla kitabı Gediz Üniversitesi'ne bağışladı. 50 yılda biriktirdiği paha biçilmez değerdeki eserlerini bilimin ve eğitimin hizmetine sunan Hepşenkal: “Kitaplarım yerini buldu, artık daha çok işe yarayacaklar. Bu nedenle mutluyum” dedi.

Gazeteci Feyzi Hepşenkal’ın biriktirdiği bu kitaplardan şimdi üniversiteliler yararlanacak. Hepşenkal, yaklaşık 50 yılda biriktirdiği 3 bin 500’ü aşkın kitabı Gediz Üniversitesi Kütüphanesi’ne bağışlayarak, üniversite öğrencileri ile akademisyenlerin kullanımına sundu.

Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Petek’in plaket vererek teşekkür ettiği Hepşenkal, çoğunun eşi örneği bulunmadığı, paha biçilmez değerdeki eserlerini eğitimle ve bilimle paylaştığı için mutlu olduğunu dile getirerek, şunları söyledi:
“Evimin bir köşesinde duruyorlardı, bir işe yaramalarını istedim. Kitaplarım yerini buldu, asıl şimdi işe yarayacaklar. Dilerim ki paylaştığımız o bilgiler kullanıldıkça çoğalır ve yeni bilgilerin üretilmesini sağlar.”

İzmir'deki herkes yararlanabilecek

Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik de gazeteci ve yazar Feyzi Hepşenkal’ı gösterdiği duyarlılıktan dolayı kutladı. Kütüphanelerindeki kaynaklardan Gediz Üniversiteli akademisyenlerin ve öğrencilerin yanı sıra İzmir’deki diğer üniversitelerin de yararlandığını söyleyen Prof. Dr. Çevik, “Şu an 48 bin 724 basılı, 2 milyon 700 bin elektronik kitabımız, 37 bin de elektronik dergimiz bulunuyor. İzmir’in en modern ve zengin içerikli kütüphanelerinden birine sahibiz. Satın almak istesek bile bulamayacağımız kitaplara değerli bağışçılarımız sayesinde ulaştık. Hepsine yürekten teşekkür ediyorum, geleceğimiz olan gençlerimizin eğitimine büyük katkıda bulundular” dedi.

Kaynak : Hürriyet Eğitim