Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Kocaeli Körfez Belediyesi Burs Başvuruları

15644 kez okundu
22 ekim 2015 perşembe

Kocaeli Körfez Belediyesi 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı için ailesi Körfez’de oturan ve 4 yllık devlet üniversitelerinden birinde okuyan ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine burs vermektedir. Başvurular internet üzerinden online olarak alınacaktır.

Öğrencilerimizin başvuru yaparken dikkat etmesi gereken hususlar:

1-Ailesi Körfez’de oturan, 4 Yıllık Devlet üniversitelerinde okuyan öğrenciler başvuru yapabilecektir.

2-Eğitime katkı başvuruları internet üzerinden online yapılacaktır; (Eğitime katkı yardımı için başvuracak olan tüm öğrencilerin başvurularını hem internet web sayfamız üzerinden yapmaları hem de imzalı başvuru formunu gerekli evraklarla birlikte eksiksiz olarak Belediyemiz Çözüm Merkezi’ne teslim etmeleri zorunludur.)

3-Eğitime katkı başvuru işleminin son sayfasında “Bilgilerimi Kaydet” ve “Kaydımı Onayla/Çıktı Al” bölümleri bulunmaktadır.“Bilgilerimi Kaydet” butonu girişi yapılan bilgilerin kaydedilerek daha sonra bilgilerde düzeltme yapmak amacıyla kullanılır. Sistem otomatik olarak öğrencinin e-mail adresine kullanıcı adı ve şifre gönderecektir. Bu nedenle öğrencimiz başvuru sırasında kendi e-mail adresini girmelidir. “Kaydımı Onayla/Çıktı Al” butonu öğrencinin artık eğitime katkı başvurusunu belediyemize gönderdiği aşamadır. Böylelikle öğrenci, kaydını onaylamış olur ve Başvuru Belgesini çıktı alabilir. Öğrenci, başvurusunun çıktısını almalı ve imzalayarak belediyemize ulaştırmalıdır.

4-Banka hesap numarası bölümüne, öğrencilerimizin kendi adlarına Vakıfbank’tan açılmış 00158 ile başlayan hesap numarası girilmelidir. Öğrencilerimizin sorun yaşamaması için banka hesap numarasını (bankamatik kart numarası değil) tüm rakamları ile toplamda 17 hane olarak girilmelidir.
NOT : Başvuru esnasında verilen kimlik ve adres bilgileri Kimlik Paylaşım Sisteminden kontrol edilecek, bilgileri uyuşmayan başvurular kabul edilmeyecektir.Başvurular 06 Kasım 2015 günü saat 17:30’da sona erecektir. Eğitime katkı sonuçları web (www.korfez.bel.tr) sitemiz üzerinden duyurulacaktır.


BAŞVURU YAPACAK ÖĞRENCİLERİMİZİN TESLİM ETMESİ GEREKEN EVRAKLAR:

Eğitime Katkı Başvuru Formu (Online Başvurusu işleminin son sayfasının çıktısı başvuru formudur.)
Öğrencinin Nüfus cüzdanı arkalı önlü fotokopisi ( 1 Adet )
Öğrenci Belgesi ( Aslı 1 Adet Islak imzalı ve Mühürlü)
Öğrencilerin kendi adlarına açılmış Vakıfbank bankamatik kartı önlü arkalı fotokopisi veya açılan hesap dekont fotokopisi (1 Adet )
1 Adet Fotoğraf
Ailesinin İkametgah ilmühaberi ( Muhtardan Onaylı 1 Adet )
Öğrencinin babasının ve annesinin gelirini belirten maaş bordrosu
a. Emekliler için banka maaş ekstresi
b. Esnaflar için vergi levhası fotokopisi

Başvuru Formu : Online başvurunun son sayfasının çıktısı alınarak elde edilmektedir. Öğrencilerimizin web sitemiz üzerinden eğitime katkı başvuru bilgilerini doğru ve düzgün bir şekilde girerek, son sayfada “Kaydımı Onayla/Çıktı Al” komutu ile öğrenci başvurunu onaylamasıyla çıktısını alarak başvuru belgesi temin edilmiş olur. Başvuru formu üzerinde sonradan elle yapılan değişiklikler geçerli olmayacaktır.

Burs Başvurusu için tıklayınız: http://egitim.korfez.bel.tr/egitim/

Kaynak Burshaberleri

Etiketler: Burs Başvuru