Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

LISTEN TO FUTURE, SUSTAIN FOR FUTURE!

1617 kez okundu
16 mart 2021 salı

BEST Nedir?

BEST, mühendislik ve teknoloji öğrencilerini bir araya getiren, apolitik ve kar amacı gütmeyen bir öğrenci birliğidir. Bu birlik, 34 ülkede 93 yerel BEST grubu ve 3300’den fazla üyesiyle her geçen gün büyüyen genç, güçlü ve yenilikçi bir öğrenci ağı oluşturmaktadır. BEST organizasyonları, Avrupa’nın dört bir yanında bir milyonun üzerinde öğrenciye ulaşarak mesleki gelişim ve kariyer desteği de sağlamaktadır.

EBEC Nedir?

 Avrupa’da öğrencilerin organize ettiği en büyük mühendislik yarışması olarak bilinen EBEC (European BEST Engineering Competition)’in İstanbul Teknik Üniversitesi’nde düzenlenecek olan yerel ayağı EBEC Istanbul (11. İTÜ BEST Mühendislik Yarışması) ile, Koç Üniversitesi ve CEMS Club İstanbul tarafından verilen MIM Programını kazanma şansını yakala ve final turuna giderek Avrupa’nın en iyi mühendisi ol! BEST (Board of European Students of Technology) öğrenci organizasyonunun düzenlediği Avrupa BEST Mühendislik Yarışması (EBEC)’nın İTÜ’deki yerel ayağı bu yıl 27-28 Mart tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek. EBEC Istanbul, hiçbir ön hazırlık gerektirmeyen, gerçek zamanlı, genel mühendislik konulu, yaratıcılık, takım çalışması, zaman yönetimi, pratik zeka gibi olguları temel alan ve tüm İTÜ öğrencilerinin katılabileceği bir yarışmadır. İki kategoriden oluşan bu yarışmanın takım tasarımı kategorisinde belirli malzemeler kullanılarak bir prototip inşa etmek amaçlanırken, vaka analizinde teknik ve yönetimsel problemleri çözmek amaçlanmaktadır. 4’er kişilik takımlar halinde katılacak öğrenciler, 2 gün boyunca yetenek ve becerilerini pratiğe dökerek yarıştıracaklardır.

Yarışma Piramidi Nedir?

Yıldız Teknik Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nin düzenleyeceği bu yerel BEST mühendislik yarışmalarının birincileri Ankara’ya giderek, zincirin ikinci halkası olan EBEC Türkiye'de buluşacaklar. EBEC Türkiye’nin kazanan takımı ise, 21 diğer ülkede düzenlenen 57 yerel ve sonrasında 10 ulusal yarışmanın finalistleri ile birlikte, hayallerini gerçekleştirmek ve Avrupa’nın en iyi mühendisi olmak üzere bu sene Madrid'de düzenlenecek olan EBEC Final’da yarışacak.

Avrupa’nın en iyi mühendisi olmak adında bu unutulmaz deneyimin bir parçası olmak için:

son başvuru tarihi 21 Mart

Başvuru linki: https://forms.gle/yRGmPjXtJ1tYfqXw9

Detaylı bilgi ve başvurular için;

BEST İstanbul: http://bestistanbul.org

EBEC İstanbul: https://www.bestistanbul.org/ebec/

BEST İstanbul Instagram: @bestistanbul

EBEC İstanbul Instagram: @ebecistanbul

Facebook: itu.umk

Twitter: BEST_Istanbul

LinkedIn: BEST Istanbul adreslerini ziyaret edebilirsiniz

Etiketler: Yarışma Eğitim