Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Loreal Türkiye & UNESCO Türkiye Milli Komisyonu “Bilim Kadınları İçin” Bursu

5875 kez okundu
08 aralık 2015 salı

Loreal Türkiye & UNESCO Türkiye Milli Komisyonu “Bilim Kadınları İçin” bursuna başvurular başladı. 2016 yılında 6 bilim kadının başarılarını ödüllendirmek için her birine 15.000 USD araştırma bursu verilecektir. Siz de yaşam veya malzeme bilimi alanlarında başarılanızı duyurmak ve taçlandırmak için hemen başvuru yapabilirsiniz.

Son başvuru tarihi: 15 Ocak 2016

Dünya’nın bilime, bilimin kadınlara ihtiyacı var…

L’Oréal Bilim Kadınları İçin projesi ile kadınların bilime olan katkısına farkındalık yaratmak ve bilim kadınlarına dikkat çekerek toplumları bilinçlendirmek hedefleniyor. Proje ile olağanüstü kadın araştırmacılar tespit edilerek genç nesiller ile rol modellerin buluşturulması sağlanıyor. Bilim dünyasına destek olunması ve bilim insanlarının güçlendirilmesi de projenin amaçları arasında yer alıyor.

Biyo çeşitliliğin korunmasından genlerin sırlarını çözmeye, hastalıklar için çare bulmaktan, evreni keşfetmeye kadar; her kıtada, bilimin her seviyesinde çalışan bu olağanüstü kadınlar, hayatlarını bilginin ilerlemesine ve insanlığın iyileştirilmesine adıyorlar.

Uluslararası alanda 16 yıldır UNESCO işbirliği ile sürdürülen “Bilim Kadınları İçin” projesi ile Dünya’nın her yerinden araştırmacı bilim kadınlarını teşvik eden L’Oréal, bugüne kadar 110 ülkeden  2.000’den fazla kadına ulaştı.

Biz L’Oréal Türkiye olarak 12 yıldır genç ve üstün yetenekli bilim kadınlarının araştırmalarını gün yüzüne çıkararak onları burs ile ödüllendiriyoruz. 12 yılda 70 bilim kadınını ödüllendirerek tüm Dünya ülke arasında en fazla bursiyere sahip 5. ülke konumundayız.

Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.

Kaynak

Etiketler: Burs Türkiye Kadın