Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X
HABERLER
KAMPÜSTEN
YORUMLAR
KÜNYE
ÜYELER
Kuruluş: 1883
Öğrenci Sayısı: 77823
Rektör: Rektör Prof. Dr. M. Emin ARAT

YORUMLAR

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Avrupa Yakası’ndan geleceksen metrobüs iyi bir alternatif olmakla birlikte, kalabalık çekmek istemiyorum, zamanım da var dersen Kadıköy vapuru ile gelebilirsin. Anadolu Yakası’ndan kampüse geleceksen Ziverbey yazan tüm otobüslere binerek ulaşımı sağlayabilirsin.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Diğer üniversitelerden farklı olarak her fakültenin ailesi olarak gördüğü fotokopi merkezleri ve kırtasiyeler vardır. Tabi ders notları da yabancıdan alınmaz ? Ailemizin fotokopi merkezi dediğimiz yerlerde ise ücret konusunda sıkıntı yaşamaz, uygun fiyata fotokopi çektirir, ders notlarını alırsın

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Kampüs içerisinde bulunan yemekhanede İstanbul’un en ucuz yemeğini yiyebilirsin. Uzun kuyrukta beklemek istemezsen alternatifler mevcut. Patso, çiğ köfte yemek istersen; Bahçe Cafe, Fastfood isterim dersen; Altıgen Cafe, anne yemeklerinin hasretini gidermek istersen Marmara Simit Cafe’yi tercih edebilirsin.
Ev alışverişinde taze meyve sebze için semt pazarını tercih etmelisin, okulun hemen yanındaki Mopaş ve hemen her semtte bulunan BİM, Şok, A101 gibi ucuz marketler de kesene yardımcı olacaktır. Kıyafet alışverişi için Kadıköy ile Optimum Outlet, Tepe Nautilus AVM’yi tercih edebilirsin.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Devlet yurtları 6-8 kişilik odalardan oluşur, yeni yönetmeliğe göre tek kişilik odalar da yapılmaya başlandı. Yemekleri ve imkânları da son dönemlerde bir hayli iyileştirildi. Kampüse en yakın erkek yurdu Altunizade’de, kızlar içinse Merdivenköy’dedir. İstanbul’da kesesini düşünen devlet yurdunda kalır. Zira özel yurt ve ev kiraları oldukça yüksektir.
Kiralık ev için önerimiz mezun olmuş öğrencilerin evlerini devretme zamanını takip etmen. En ucuz ve en kolay yolu budur. Kira ücreti önemli dersen Fikirtepe, ulaşım önemli dersen de Ziverbey, Rasimpaşa Bölgesi’ni tercih edebilirsin. İkinci el eşya için en elverişli yer Fikirtepe’dir.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Kıraathane kültürünü benimseyen, okey ve tavla olmazsa olmaz diyenlerdensen okulun karşısındaki ara sokakta Cafe’s adlı mekâna gidebilirsin. Sohbetime nargile de eklerim dersen Bahreyn&Kantinn Cafe okulun hemen karşısındadır. Çayım, kahvem bana yeter dersen de Göztepe Hayal Kahvesi’ni tercih edebilirsin.

Anadolu Yakası’nda eğlence mekânlarının olduğu bölgeler belirlidir. Kadıköy merkez ve Caddebostan akşam eğlencelerinin bir numaralı bölgeleridir. İster alkollü, istersen de alkolsüz birçok mekânı gezerek rahatlıkla bu iki semtte de bulabilirsin.