Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Mercedes’in “Çarpışmayan” Oyuncak Arabaları Çocukları Çıldırttı

3189 kez okundu
14 ekim 2015 çarşamba

Çocukların oyuncak arabaları ne kadar sevdiği malum, ve onları çarpıştırmayı da. Ancak Mercedes imzalı bu “çarpışmayan” arabalar, tüm çocukların kabusu olmaya geliyor.

Mercedes’in içine çok güçlü mıknatıslar yerleştirdiği oyuncak arabalar, birbiriyle çarpışmayı engelleyerek çocukların en büyük zevkini elinden alıyor. Söz konusu oyuncak arabaların amacı elbette çocukları “trollemek” değil. Bu eğlenceli reklam kampanyasının asıl amacı Mercedes otomobillerin güvenliğini vurgulamak.

C-Serisi de dahil olmak üzere yeni nesil Mercedes otomobillerde yer alan radar destekli fren yardım sistemi aslında basitçe reklamda gördüğünüz şeyi yapıyor. Biri ön tampondaki Mercedes logosuna, bir diğeri arka tampona yerleştirilen iki adet radar sistemi, yoldaki diğer araçları taradığı gibi, gerektiğinde otomatik olarak frenleme yapıyor. Sistem aynı zamanda fren uyarı ışıklarını yakarak sürücüyü önceden uyarıyor.

“Çarpışmaya bayılanların nefret edeceği, çarpışmaktan nefret edenlerinse bayılacağı” fren sistemi için çekilen eğlenceli reklam filmini hemen yukarıdan izleyebilirsiniz.

Kaynak Log

Etiketler: