Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X
HABERLER
KAMPÜSTEN
YORUMLAR
KÜNYE
ÜYELER
Kuruluş: 1992
Öğrenci Sayısı: 36518
Rektör: Prof.Dr. Ahmet ÇAMSARI

YORUMLAR

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Denize paralel yerleşimli bir şehir olan Mersin’de kaybolman imkânsız, o yüzden için rahat olsun ? Kampüse gitmek için Pozcu beyaz tabelalı ya da Mezitli Mersin Üniversitesi tabelalı otobüslere binmelisin.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Kampüsün içinde fotokopi merkezi var, bunun yanı sıra kampüs çıkışında Deniz ve Martı Kitapevleri var. Hocaların ders notlarını bırakacağı bu üç alternatifin içinde her derde deva olan Deniz Kitapevi’dir. Deniz Kitapevi’nde iki yıl öncesinin notlarını bile bulabilirsin.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Karnını gerçekten doyurmak istiyorsan önerimiz özel yemekhanedir. Atıştırmalık, ekmek arası, salata gibi şeyler yemek istiyorsan Cennet Cafe’yi, kebap, döner, pide gibi yiyecekler içinse Caretta Cafe’yi tercih edebilirsin. Bir de okulun kendisine ait bir yemekhanesi vardır, orayı da mutlaka denemende fayda var.
Ev alışverişinde taze meyve sebze için semt pazarını tercih etmelisin, BİM, A101 gibi ucuz marketler kesene yardımcı olacaktır ? En çok tercih edilen alışveriş merkezi Forum’dur, burada birçok markayı bulabilirsin. Sosyete pazarından ucuza güzel kıyafetler alabilirsin. Kushimoto Sokakı’ndaki Filiz Butik başta olmak üzere butiklere mutlaka bakmalısın.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Erkekler için çarşıdaki yurdu çok öneremeyiz. Erkekler için en güzel yurt Davultepe’deki yurttur. Merkeze biraz uzak ama denize sıfır, yemekleri de çok iyi olması sebebiyle bu yurtta kalmak daha iyi olur. Kızlar, okula yakın olan ve Akdeniz Olimpiyatları için yapılan 3500 kişilik olimpiyat köyünde kalırlar. Okul yolunda uygun fiyatlı apart da bulabilirsiniz. Merkeze yakın olmak isterseniz Pozcu’daki yurtları tercih edebilirsin.
Sahibinden ev bulmak biraz zor olabilir bu yüzden emlakçı yardımı almanı öneririz. Öğrencilerin tercihi genelde Pozcu Semti’dir. Okula yakın olmak istersen de Çiftlikköy’den ev tutabilirsin. İkinci el eşya için Demirtaş Sandık Odası’nı ve çarşıdaki ikinci el dükkânlarını gezip evini döşeyebilirsin.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Cafe 5 Dk.’ya gidebilirsin. Sahilde gidebileceğin cafeler; Yasemin, Gül, Lale, Menekşe ve buna benzer çiçek isimlerinin cafeleri ? Okey, tavla, iskambil için tercih edilen cafeler ise Pozcu Kushimoto Sokak’ında bulunur. Yasemin Garden’da da maç izlenir.

Hayal Kahvesi gibi marinadaki mekânları tercih edebilirsin. Adnan Menderes Bulvarı’ndaki sahil şeridi de eğlenmek için güzel mekânlar bulabilirsin. Viking’te 80’ler şarkılarıyla başlayıp 2000’li yıllara kadar devam eden müzik şöleniyle eğlenebilirsin. Step’te geceye Elvis Presley şarkılarıyla başlayan müzik ziyafetine doyabilirsin. Koraoke için Dolphin’e gidebilirsin.


HABERLER