Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Microsoft’un Ücretsiz Eğitimleri Oyun Geliştirmeyi Kolaylaştırıyor

3097 kez okundu
18 aralık 2015 cuma

Microsoft Türkiye, dünyanın en popüler oyun geliştirme araçları Unity ve Kodu eğitimlerini ccretsiz olarak yazılım geliştiricilerle buluşturuyor. Microsoft Türkiye’nin online eğitim platformu Açık Akademi üzerinden verilen eğitimler sayesinde geliştiriciler, hızla büyüyen mobil uygulama pazarında adından söz ettirecek işlere imza atmaya hazırlanıyor.

Uygulama ve oyun geliştirmeyi öğrenmenin en kolay yolu olarak Microsoft tarafından geliştirilen Kodu Game Lab, 2009 yılında ücretsiz olarak piyasaya sürülmüştü. 2014 yılında Türkçeleştirilen ve Türkçe olarak indirilebilen Kodu’yu çocukların ve gençlerin öğrenebilmesi için eğitimler hazırlayan Microsoft Türkiye, bu eğitimleri online eğitim platformu Açık Akademi üzerinden oyun meraklılarının kullanımına ücretsiz olarak sunuyor. Programlamaya yeni başlayan çocuklar ve gençler için geliştirilmiş bir oyun platformu olarak tasarlanan Kodu’da basit bir kullanıcı arayüzü ile görsel bir programlama dili kullanılıyor. Kodu’da, hiç kod yazmadan rahatlıkla bilgisayar oyunu geliştirmek mümkün.

Microsoft Türkiye’nin Açık Akademi üzerinden verdiği ücretsiz eğitimler sadece yeni başlayanlar için değil işinde uzmanlaşmak isteyenler için de ücretsiz fırsatlar sunuyor. Programlamayı bilen ve oyun geliştirmek konusunda uzmanlaşmak isteyenler için tasarlanan profesyonel araçlardan Unity ile tüm dünyada en çok indirilen ve gelir sağlayan oyunları geliştirmek ve hızla büyüyen mobil uygulamalar pazarında yer edinmek mümkün. Türkiye’de de pek çok stüdyo ve oyun geliştiricisi tarafından kullanılan Unity için Microsoft Türkiye tarafından hazırlanan 17 saati aşkın eğitim, yine ücretsiz ve Türkçe olarak Açık Akademi sayfasında hazırlandı ve geliştiricilerin kullanımına açıldı.

Kaynak

Etiketler: Eğitim Oyun Ücretsiz