Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Muş Vakfı MUŞVAK Burs Başvurusu

11810 kez okundu
01 ekim 2015 perşembe

Muş Vakfı MUŞVAK ihtiyaç sahibi Muşlu öğrencilerden burs başvurusu almaktadır.

MUŞVAK Burs başvuru değerlendirme kriterleri

Muşlu aileye mensup olması gerekir.
Kendisine bakmakla yükümlü olan ailenin  gelir seviyesinin düşük olması. ( Bu noktada öğrencinin ikamet ettiği yerdeki muhtar ve mahalle camii din görevlisinden gelir durumu hakkında ek bilgi alınması esastır). Ayrıca  öğrenci hakkında bilgi alabilecek burs  komisyon üyelerinin tespitleri de değerlendirmede başvurulabilir.
Kendisinden başka ailede okuyanların sayısın fazla olması
Sabıka kaydının temiz olması. ( siyasi, adi suçlar vs. Olmaması)
Orta öğrenim ve üniversite ye girişteki sınav başarısı ve kazandığı okul türü.
Muş Vakfına yapılan başvurular sonrası öğrenciler vakıf merkez binasına davet  edilir. Her yılın 20 Ekim  ile 30 Ekim arasındaki mülakat sonucunda öğrencinin burs almaya hak kazandığı ya da kazanamadığı tespit edilir. Bu mülakat muş vakfı  burs komisyonu tarafından yapılır. Alınacak kararlarda komisyonun nitelikli çoğunluğu aranır. O yıla ait burs verilecek öğrenci listesi vakıf yönetim kurulu tarafından onanır. Engeç  15 Kasım  tarihine kadar burs kazanan öğrenciler vakfın  internet sitesinden ilan edilir.

Adayların başvuru formunu doldurarak bursmusvakfi@gmail.com adresine göndermeleri gerekmektedir. Başvurusu kabul edilen adaylarda diğer belgeleri vakıfa iletmeleri istenecektir. Son başvuru tarihi 15 Ekim 2015 Perşembe günü saat 17:00’dir.

Kaynak Burshaberleri

Etiketler: Burs Başvuru Muşvak