Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

NBA Seçmelerinin İlk Sıralarında Çok Değer Verilmediği Halde Sonradan Yıldızlaşan 8 Oyuncu

2883 kez okundu
15 nisan 2015 çarşamba

NBA'in bazı klüpleri onları ilk sıralarda seçme hakları olduğu halde seçmedikleri için yıllar yılı pişman oldu, bazıları ise başlarının üzerine konan bu şans topunu çok iyi kullandı.

İşte değeri sonradan anlaşılan o müthiş NBA yıldızları!

1
Monta Ellis

2005 yılında, Golden State Warriors tarafından, seçmelerde ancak 40. sırada kendine yer bulabilen Ellis, geçtiğimiz 10 yılda inanılmaz bir başarı göstererek NBA'in yıldızlarından biri haline geldi.

2
Ömer Aşık

2008 Yılında, Fenerbahçe'den ayrılıp NBA seçmelerine katılan Ömer, seçmelerde tam 36. sıradan Portland tarafından tercih edilmiş ve hemen arkasından da Chicago Bull'sa takas edilmişti.

Bugün yıllık 8 milyon Dolar kazancıyla NBA'in en çok ses getiren uzunlarından biri.

3
Michael Jordan

1984 yılının seçmelerinde ilk sırada değildi. Tarihin bir cilvesi olarak 3. sıradan Chicago Bulls tarafından draft edilen Kuzey Karolina mezunu bu genç, sonrasında basketbol tarihine yön verdi.

4
Manu Ginobili

Zamanında Efes Pilsen ile karşılaşmak için Bologna ile birlikte İstanbul deplasmanlarına da gelmiş Ginobili, 1999 yılında yine Spurs tarafından tam 57. sıradan seçildi.

Sonradan NBA'de iz bırakan Avrupalılar arasında ismini altın harflerle yazdırdı.

5
Tony Parker

Tony Parker'in, 28. sıradan seçildiğini biliyor muydunuz?

2001 Yılında Spurs tarafından kadroya dahil edilen oyuncu, daha sonra çok büyük bir yıldız oldu.

6
Karl Malone

Utah Jazz'ın efsanevi yıldızı Malone da, 1985 yılında, ancak 13. sıradan seçilebilmişti.

Sonrasında karşısına Michael Jordan gibi bir yıldız rakip olmasa, belki de bugün Utah'ın uzun yıllar boyunca bırakmadığı şampiyonlukların mimarı diyebilirdik.

7
Kobe Bryant

Efsanevi 1996 yılı seçmelerinin sadece 14. sırasında tercih edilen Kobe, sonraları onu seçmeyen takımları çok pişmanlıklara itmişti.

8
Vlade Divaç

Avrupalı olması ve o zamanın şartlarına göre ağır bir oyuncu olması nedeniyle, 1989 yılı seçmelerinin ancak 26. sırasında seçilebilmişti. Fakat onu seçen Los Angeles Lakers'a karşılığını fazlasıyla verdi.

Hem de yıllar boyunca!

Etiketler: