Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Nedir bu Banabak?

21362 kez okundu
26 nisan 2018 perşembe

Bir süredir pek çok üniversiteliden duyduğumuz yeni bir mobil uygulamadan bahsetmek istiyoruz: BANABAK! Sizler için bu uygulamayı detaylıca inceledik ve yorumlarımızı derledik.

Yazının sonuna gelmeden önce tavsiyemiz bu uygulamayı hemen indirip kullanmaya başlamanız, size yazıyı okurken arkadan uygulama ine dursun, zaten okumanız bittiğinde bize hak vereceksiniz?

Banabak Nedir?
Banabak, dünyanın en büyük hızlı tüketim ürünleri üreticisi Procter&Gamble (P&G) firmasının çatısı altında yürüyen bir çeşit girişim (moda haliyle start-up) ve bunun biz öğrencilere dokunan yüzü olan bir mobil uygulama.

Peki Banabak nasıl bir uygulama?
Aldığımız bilgilere göre Aralık 2017'de yayına giren uygulama hem Android hem de IOS'ta var. Şu güne kadar yaklaşık 400 binden fazla kez indirilmiş olan uygulamayı biz de indirdik ve hemen kullanmaya başladık.

Birinci gözlemimiz uygulamanın ara yüzünün ferahlığı ve oldukça kolay kullanılır olması. Ayrıca da çok hızlı bir uygulama! Telefonunuza yükleyip açtığınızda karşınıza uygulamayı tanıtan bir iki ekran çıkıyor. Bu ekranlarda söylediğine göre gençlere bol fırsat sunan bir uygulama imiş. Acaba nasıl fırsatlar sunuyor? Bunları görmek için önce uygulamaya üye olmak gerekiyor. Ufak bir form doldurarak veya Facebook hesabınız ile hızlıca üyeliğinizi tamamlayıp uygulamayı kullanmaya başlıyorsunuz. Bu arada bize okuduğumuz üniversiteyi de soran uygulamada en son yakışılı bir fotomuzu çektikten sonra ana ekrana geldik.

 

 

Banabak! Fırsat Fırsatı Çağırsın!
Anasayfada bir çok fırsat gördük. Aslında bu fırsatların bir kısmı basit görevlerden, bir kısmı da bize özel indirim veya ücretsiz tekliflerden oluşuyor. Görevler hanesinde, ankete katılma, bir video izleme, bir mağazaya gidip check-in yapma, arkadaş davet etme, P&G ürünlerini içeren alışveriş fişlerini sisteme yükleme gibi bir çok alternatif var. Bunların karşılığında da bir çeşit puan olan BAKS (isim çok hoş :p) kazanıyorsunuz.
Görev dışı fırsatlar ise UBER, Boyner, Hepsiburada gibi çeşitli markalardan indirim kuponları veya ücretsiz ders notları (Derslerikurtaranadam.com) gibi her öğrencinin hoşuna gidebilecek şeyler.

 

 

O Biriken BAKS'larla ne yapacağız?
Banabak'ı bol bol kullandık BAKS'ları topladık, peki sonra ne olacak bu BAKS'lar. İşte orada da "Ödül" sekmesine tıklıyoruz. Burada bir çok çeşit ödül ve fırsat var. Ücretsiz ders notu kuponu (hani bir tanesini bize hediye etmişlerdi ya, kesmezse diye), Yemeksepeti kuponu (ohh gelsin pizzalar), P&G ürün paketleri ve bir çok irili ufaklı hediye mevcut. Bir yandan da BAKS'larınızla bağış yapabiliyorsunuz. TEMA üzerinden bir fidan dikmek veya TEGV bursu vermek istemez miydiniz?

Uygulama hakkında daha fazla detay için: www.banabak.com adresini ziyaret edebilir veya direk uygulamayı indirebilirsiniz.

Etiketler: