Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

ODTÜ Teknokent 2016 Hızlandırma Programı Başvuruları Devam Ediyor!

4087 kez okundu
25 nisan 2016 pazartesi


ODTÜ ve ODTÜ Teknokent öncülüğünde düzenlenen, Türkiye'nin en büyük hızlandırma programı olan Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ), 12.yılında, girişimcilerin iş fikirlerinin ilk oluşma anından şirketleşme ve yatırım almasına kadar desteklemekte ve en başarılı teknoloji şirketleri olma yolunda destek sağlamakta olan bir program. Eğer yenilikçi bir girişim fikrine sahipsen, yeni kurulmuş teknoloji tabanlı bir şirketin varsa veya yurtdışına açılabilecek bir ürünün bulunuyorsa, 2016 Hızlandırma Programı kapsamında T-IDEA veya T-START programlarına başvurarak desteklerinden faydalanabilirsiniz. 

 

YFYİ, girişim fikri olup da desteğe ihtiyacı olan girişimcelere, şirketleştiği halde pazara açılmada zorlanan iş sahiplerine veya uluslararası pazarlarda yer almak profesyonellere maddi & manevi yardımcı olan, mentorluk sağlayan ve rehber olan bir program. Son başvuru tarihi, 1 Mayıs 2016 olan bu program, T-IDEA, T-START ve T-BOOST olmak üzere 3 programdan olmuşmakta.

T-IDEA programına, yenilikçi bir fikre sahip olup şirketleşmemiş, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile mezuniyetinin üzerinden 5 yıl geçmemiş kişiler başvurabilir. Program kapsamında 100.000 TL'ye varan desteklere sahip olabilir, aynı zamanda TUBİTAK BİGG kapsamında 150.000 TL'lik desteğe de sahip olabilirsiniz. Ayrıca program boyunca mentorlar rehberliğinde eğitimler ve kamplara da katılabilirsiniz. 

T-START programına, 4 yaşından küçük, 6’dan az çalışana sahip ve 150.000 TL’den fazla yatırım almamış genç teknoloji şirketleri başvurabilir ve bu sayede, profesyonelleşme ve projenin ticarileşmesi yolunda hızlanabilirler. 

T-BOOST programı ise, yurtdışı pazarlarına hazır ürünü olan profesyonel şirketlere yönelik bir program niteliğinde. Son başvuru tarihi 1 Mayıs 2016 olan, YFYİ Hızlandırma Programı'na başvuru ve detaylar ile ilgili bilgileri buradan öğrenebilirsiniz.

YFYİ 2016 Hızlandırma Programı

 

 

 

 

Etiketler: Odtu Teknokent