Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X
HABERLER
KAMPÜSTEN
YORUMLAR
KÜNYE
ÜYELER
Kuruluş: 1975
Öğrenci Sayısı: 52301
Rektör: Prof. Dr. Sait Bilgiç

YORUMLAR

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Lozan Caddesi’nde; Duru Fotokopi, Merkez Kırtasiye, Kampüs Fotokopi, merkezde; ise Ascopy, Ofisince fotokopi ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayabileceğin noktalardır. Hocalar ders notlarını kendi fakülte fotokopi merkezlerine bırakır, ama hemen her dersin notunu Duru Fotokopi’den de temin edebilirsin.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Her kampüste olduğu gibi tabldot yemek isteyenlerin adresi yemekhanedir. Yemekleri oldukça ucuzdur ama lezzet açısından beğenmeyebilirsin. Kampüs içerisinde birçok kafeterya bulunuyor, buralardan da ızgara ve fastfood türü yemekler yiyebilirsin. Alışveriş yapacaksan eğer : Taze meyve sebze için vazgeçilmez tercih elbette ki pazarlardır, evi tutarken pazara yakın olmasına da dikkat etmelisin. BİM ve A101 gibi marketler de öğrencinin dostudur. Kıyafet içinse Piazza AVM, Yeşilyurt AVM, Bulvar AVM ve Mecidiye, Çiftlik, Gazi caddelerinde bulunan birçok dükkânları tercih edebilirsin. Rus Pazarı da Samsun klasiğidir

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Devlet yurtları eskiye oranla oldukça güzel ve konforlu. 3-4 kişilik odalarda buzdolabı ve bedava internet gibi birçok olanağı bulunuyor, öğrenci kesesinin dostu olduğunu söylemeye gerek yok J Erkekler Karadeniz Yurdu’nu, kızlar içinse Turgut Özal Yurdu’nu önerebiliriz. Özel yurtta kalmak istersen de Armada, Akademi, Yıldız, 19 Mayıs yurtları ön plana çıkıyor.

Emlakçıdan kolaylıkla ev bulabilirsin, ama ben ona para ayırmak istemiyorum dersen mahalle mahalle gezerek ev bulabilirsin. Öğrenciler çoğunlukla Deniz Evleri, Türkiş ve Ömür Evleri bölgelerinde yaşar. Türkiş’te ikinci el dükkânları bulabilirsin, aynı zamanda sosyal medyadaki sayfaları takip ederek ikinci el eşyalarını ucuza temin edebilirsin.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Cafe olarak arkadaşlarınla gidebileceğin pek çok yer var. Öğrencilerin özellikle ağırlıkta olduğu cafeler ise; Keops, Vilolet, Vera, Oktay Usta, Simit Park, Big Yellow Taxi, Leman Kültür ve Yeşilköşk’tür.

Arkadaşlarınla birlikte eğlenceli bir akşam geçirmek için Lucca Bar, Leman Kültür, King Clup, Harlequin Clup, Venn Restoran, XL Pub seçeneklerini değerlendirebilirsin. Bunun yanı sıra canlı müzik yapan farklı bir yerler de bulabilirsin.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Samsun’da otobüsle ulaşım çok tercih edilmiyor. Öğrenciler arasında kullanım oranı en fazla olan toplu taşıma aracı tramvaydır, ucuz ve vakit açısından avantaj sağlaması nedeniyle tramvayla okula gelmen her açıdan kolay olur.


HABERLER


KAMPÜS HAYATI