Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X
HABERLER
KAMPÜSTEN
YORUMLAR
KÜNYE
ÜYELER
Kuruluş: 1956
Öğrenci Sayısı: 26500
Rektör: Prof. Dr. Mustafa Verşan KÖK

ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ KONAKLAMA

Osman Öztürk
6 yıl önce
Kampüs içinde 2 yurt bölgesi ve toplam 19 yurt bulunmaktadır. Numaralı yurtlar ile Faik Hızıroğlu, Osman Yazıcı ve EBİ Öğrenci konukevleri Doğu yurtlar bölgesinde bulunmaktadır ve çarşıya, yemekhaneye vs. daha yakındadır. Batı yurtlar bölgesinde de İsa Demiray, Faika Demiray, Refika Aksoy ve 19. yurt bulunmaktadır. Ücretleri oda sayısına ve özel/standart olmasına göre değişir. Standart yurtlara başvurular dönem içinde ve sonunda belli tarihlerde yapılmaktadır. Yurtlarda yüksek hızda internet bağlantısı, bilgisayar laboratuvarları, kantin, çalışma & çizim salonları ve dinlenme salonları bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerin kendi yemeğini yapabileceği mutfaklar ve 24 saat sıcak suya erişim vardır. Öğrenciler yurtlar bölgesine yakın olan spor salonunda, açık sahalarda, yüzme havuzunda ve tenis kortlarında spor yapabilirler. Ayrıca yurtlar bölgesinde, sağlık hizmetleri için 24 saat ulaşabileceği Sağlık ve Rehberlik Merkezi mevcuttur.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
ODTÜ yurtları 3’e ayrılır; numaralılar, özel yurtlar ve kampüse epey uzakta olan Aksoy ve Demiray yurtları. Çarşıya yakın olan yurtlar numaralı ve özel yurtlardır. Numaralı yurtlar 4 kişilik küçük odalıdır. Özel yurtların ücretleri yüksektir. Aksoy ve Demiray yurtları konforlu ama kampüse uzaktır.
Okula en yakın semt 100. Yıl’dır, buradaki evler pahalı ve eskidir fakat okula yürüyerek 10 dakikada ulaşabilirsin. İkinci el eşya için Ulus’taki İtfaiyeciler Çarşı’na gidebilirsin. Ayrıca hem ev hem eşya için sosyal medyadaki sayfaları takip etmende fayda var.