Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Özel Üniversite Okuyan Öğrenciler KYK Devlet Bursu Alabilir Mi?

185672 kez okundu
28 temmuz 2015 salı

KYK’dan burs ya da kredi almak isteyen özel üniversite,vakıf üniversitesi öğrencileri de KYK’nın burs ya da kredi başvurularında bulunabilirler.

Başvuru yapmalarında herhangi bir sorun yoktur. Özel üniversitelerde okuyan öğrenciler yapılan değerlendirme neticesinde durumlarının burs almasına uygun bulunması halinde KYK'dan burs alabilirler.

Üniversite yerleştirme (LYS) sonuçları açıklandı. Şimdi hem tercih, hem de yurt ve öğrenim kredisi (burs) başvuruları başlıyor. Kredi Yurtlar Kurumu yurt ve öğrenim kredisi başvuru tarihleri de kurumun internet sitesinden ilan edilecek. 

ÖSYS üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı. Şimdi öğrencilerin gündemi, "üniversiteyi kazandım, peki üniversiteye kaydımı yaptırdıktan sonra nerede kalacağım?" ''KYK'dan burs alabilir miyim''oldu.

3-7 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan kayıt işlemlerinin ardından Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı yurtlarda kalmaya hak kazanan öğrenciler 1 Eylül'den itibaren de e-kayıt işlemlerini yaptıracaklar. E-kayıt uygulaması 2015-2016 dönemi için YURTKUR 'a ait asil ve yedek listeden yerleşmeye hak kazanan öğrencileri kapsayacak. Kredi Yurtlar Kurumu'na bağlı yurtlara kayıt yaptırma hakkını kazanan öğrenciler için e-kayıt zorunlu da olmayacak, öğrenciler isterlerse şahsen de kayıt yaptırabilecekler.
 
Kredi Yurtlar Kurumu yurt ve öğrenim kredisi başvuru tarihleri de kurumun internet sitesinden ilan edilecek.
 

KYK Öğrenim Kredisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

KYK Öğrenim kredisi hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, daha güncel olan bu yazımızı da okumak isteyebilirsiniz.
 

Kaynak Haberport