Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Pepsi`den Akıllı Telefon Geliyor!

3411 kez okundu
27 ekim 2015 salı

Her gün onlarca farklı teknoloji firmasının yeni telefonlarıyla ilgili bilgiler ve görüntüler ekrana çıkıyor. Ancak bu kez durum biraz farklı. Zira sızan bilgiler doğruysa dünyanın en büyük iki kola üreticisinden biri konumunda olan Pepsi, kendine ait telefonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.


Pepsi P1 adı verilen telefonun Full HD çözünürlüğünde 5,5 inç ekranla birlikte geleceği söyleniyor. MediaTek MT6592 çipsetinden güç alan telefonun 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanına sahip olacağı da söylenenler arasında. Arka tarafında 13 megapiksel, önünde ise 5 megapiksel çözünürlüğünde kameranın yer aldığı telefonda Android 5.1’in yer alacağı ifade ediliyor. Pil kapasitesinin ise 3.000 mAh olacağı dile getiriliyor. Pepsi’nin Çinli bir firmaya cihazı ürettirdiği ve sonrasında üzerinde kendi ismini kullandığı belirtiliyor.

Şu an için Pepsi tarafından ne onaylanan ne de yalanlanan cihazın 20 Ekim tarihinde Pekin’de tanıtılacağı ve 205 dolara satışa çıkacağı belirtiliyor. Yalnızca Çin’de satışa sunulacağı düşünülen cihazın diğer ülkelere gelip gelmeyeceği bilinmiyor.

Kaynak 

Etiketler: Pepsi Akıllı Telefon