Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Pokemon Go Oynarken Başa Gelen Belalar

3993 kez okundu
15 temmuz 2016 cuma

Son günlerde herkesin elinde telefonla yollara düşmesini sağlayan mobil oyun Pokemon Go insanlara birçok şey yaşatmış. Aman diyelim 1-2 poke topu fırlatacam diye başınıza bela almayın, şu oyuna da bağımlı kalmayın..

1. Pokemon Avlarken Ceset Bulmak
Amerika Birleşik Devletleri'nin Wyoming eyaletindeki Riverton şehrinde Pokemon Go oynarken bir nehir kenarında pokemon avına çıkan genç kız pokemon ararken bir ceset buldu. Eğlence amaçlı oyun bu sefer eğlenmeye yaramamış ve genç kıza hayatının olayını yaşatmış.
2. Oyun Yüzünden Az Kalsın Vuruluyordu
Bu oyunun hayranlarından birisi olan ve oyundaki ilerleyişini kişisel Youtube kanalından paylaşan Lanceypooh isimli YouTuber, Pokemon avlarken az kalsın canından oluyordu. Gece vakti oyunun haritasında pokemon fark eden adam aracıyla araziye daldı.Davetsiz misafirlerden hoşlanmayan arazi sahibi, birkaç uyarının ardından silahını ateşledi. YouTuber bir şey olmadan hemen arıcıyla ordan uzaklaştı.
3. 2000 Kişiyle Ava Çıkmak
Oyunla ilgili ilginç olayların biride Avustralya’nın başkenti Sidney’de yaşandı. 2000 Pokemon Go oyuncusu bir araya geldi ve oyunu oynadı. Karşılıklı mücadelenin değil de yardımlaşma duygusunun ön planda olması ne kadar güzel.
4. Siz Oynamasanız da Oyun Sizi Bulur
Türkiye'den bir olay. Olayı yaşayan arkadaş evde otururken birden kapının çaldığını, kapıyı açtığını ve karşısında bir kadının olduğunu görür. Her şey normal. Ama kadının oraya geliş sebebi haritada o evde Pokemon görünmesidir. Arkadaşımız pokemon go yüzünden tanımadığı birini eve almak zorunda kaldığını yazmış.
5. Metrobüsle Pokemon Aramak
Yürüyerek Pokemon aramaktan sıkılan arkadaş bayram tatilinin rahatlığıyla metrobüse biner ve 9 durak boyunca pokemon arar. Sonucu bildiren oyuncu pek de başarılı olamadığını yazmış.