Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Pokemon GO oyuncuları için Türkçe Pokedex geliştirildi

5799 kez okundu
24 ağustos 2016 çarşamba

Pokemon GO oyuncuları için Türkçe Pokedex geliştirildi.
Dünyada milyonlarca kişinin başından ayrılmadığı, birçok yeri gezip pokemon aradığı oyunda, mobil geliştiriciler pokemon go oyuncuları için Pokedex’in Türkçe versiyonunu yaptılar.
90lı yıllarda hayatımıza giren pokemon 20. yılında muhteşem bir geri dönüş yaparak Android ve iOS üzerinden Pokemon Go oyununu sevenlerine sundu. Ortaya çıktığı andan itibaren yükselişe geçerek hemen hemen herkesin oynadığı bir oyun olma başarısını gösterdi. Türkiye’de de birçok kullanıcısı bulunan oyun için TürkçePokedex geliştirildi. Pokemon çizgi filmlerinden aşina olduğumuz Pokedex, pokemonlar hakkında bilgilerin yazılı olduğu bir bölümdür. Pokedex gördüğünüz ve yakaladığınız pokemonların kaydını tutar. Yakaladığınız pokemonların görsellerini yansıtan Pokedex görüp de yakalayamadıklarınızın ise silüetini gösterir, hiç karşılaşmadığınız pokemonların ise numaralarını size gösterir. Bu dijital asistan Pokedex listesinde tüm pokemonlara yer veriyor.
Türkçe olarak geliştirilen bu Pokedex ise bir hafta önce Android ve iOS tabanlı akıllı telefonlarda kullanıma sunuldu. Pokemon Go dijital asistanı Türkçe Pokedex’in içinde 720 tane pokemona dair bilgiler yer alıyor. Pokemon çizgi filminin ilerleyen seviyelerindeki pokemonlarla birlikte oyundaki tüm pokemonlara yer verdiklerinin altını çizen geliştiriciler, ayrıca Türkçe olarak hazırlanan en kapsamlı Pokedex uygulaması olduklarını belirtiyorlar. Bununla birlikte uygulama içinde yakın zamanda offline kullanım, pokemon karşılaştırabilme ve kullanıcıların kendi pokemonlarını kaydedebileceği bölümlerde eklenecek.
Pokemon Go Nedir? Nasıl oynanır?
Pokemon Go, 2016 yılında çıkan akıllı telefonlarla tamamen online şekilde, arttırılmış gerçeklik teknolojisi (augmented reality) ile oynanan bir mobil uygulamadır. Pokemon Go, Nintendo Gameboy'lar üzerinde oynadığımız Pokemon oyunlarının, Android ve iOS için geliştirilmiş halidir. Pokemon GO’yu diğer oyunlardan ayıran ve eğlenceli olmasını sağlayan, gerçek hayatta fiziksel olarak hareket etmekle birlikte konum tabanlı bir oyun olmasıdır. Pokemon Go oyununda amaç pokemonları bulup yakalamak biriktirmek ve savaşmaktır. Pokemon Go, Google'ın yan şirketi Niantic ve The Pokemon Company tarafından geliştirilmiştir ve 6 Temmuz 2016 tarihinde ücretsiz olarak piyasaya sürülmüştür. Ülkemizde henüz aktif olarak oynanmayan Pokemon Go oyununu bazı yollarla indirip oynayan oyuncularda mevcut.
Pokemon Go APK nasıl indirilir?
Pokemon Go oyunu Android ve iOS tabanlı akıllı telefonlara indirilebiliyor. Fakat oyunun sorunsuz bir şekilde oynanabilmesi için telefonunuz belirli sistemleri, içinde barındırması gerekiyor. Oyunun çalışma performansı her telefona göre farklılık gösterebiliyor. Pokemon Go oyuncuları oyunu oynamak için Android telefon kullanıcıları işletim sistemi 4.4 (Jelly Bean) ya da üzeri telefonlara, iOS kullanıcıları ise iOS 8 işletim sistemine içinde barındıran telefonlara sahip olmalıdır. Henüz Türkiye’de aktif olmayan oyunun Android ve iOS işletim sistemine sahip telefonlardan farklı yollarla indirmek mümkün. Türkiye’deki Pokemon Go oyuncuları oyun oynarken TürkçePokedex’i de kullanabilecekler.