Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Rotring #drawyourvision Çizim Yarışması Başlıyor

10724 kez okundu
16 ekim 2017 pazartesi

Dünya'nın önde gelen kalem markalarından Rotring tarafından artık gelenekselleşen çizim yarışması Bilkent Üniversitesi ayağı ile başladı.

 

Bu seneki sloganı "Draw-Your-Vision" (Vizyonunu Çiz) olan yarışma için 4 üniversitede 8 günlük bir tur ile gerçekleşecek. Bu turda Bilkent Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi yüzlerce üniversiteli yeteneklerini konuşturarak Rotring yeni nesil kalemlerini deneyimlerken oldukça yaratıcı çizimler de ortaya çıkaracaklar.

Yarışma nasıl olacak?

Yukarıda listelenen 4 üniversitedeki çizim standına çizimlerini teslim ederek yarışmaya kaydonlan kişilerin çizimleri önce Akampus.com altında yer alan özel Rotring alt bölümünde halk oylamasına açılacak. Halk oylamasında her üniversitenin en iyi 50 çizimi (toplam 200 çizim) oylamalarla belirlenecek ve bu çizimler Rotring #drawyourvision jürisinin beğenisine sunulacak. Geçmiş yıllardan farklı olarak bu sefer kazananları jüri belirleyecek.

 

Ödüller nedir?

Bu sene çizimleriyle Türkiye'de ilk üçe girecek yarışmacılardan birinci olan IPad Mini 4, ikinci olan GoPro Hero 5, üçüncü yarışmacı ise Binachi Dağ Bisikleti kazanacak. Ayrıca Akampus.com'daki halk oylamasında her üniversiteden en yüksek sayıda beğeniyi alan 5 yarışmacıya  Rotring 800+ kalemleri hediye edilecek..

Yarışma Kuralları Neler?

Yarışmayla ilgili çok fazla kural yok aslında. Ödülleri kapmak için yapmanız gereken resminizin linkini bulup onu çevrenizle paylaşmak. Her resmin altında yer alan paylaşma kutusu üzerinden Facebook, Twitter veya Whatsapp ile arkadaşlarınızı ve sosyal çevrenizi yarışmaya davet ederek oylarınızı arttırabilirsiniz. Tüm kuralları okumak için şu sayfaya da göz atmanızda fayda var.

Geçen Sene Neler Olmuştu?

Büyük çekişmeye sahne olan 2016 yılı yarışmasından çıkan muhteşem çizimlere de göz atmak istiyorsan şu linkten devam edebilirsin.