Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Sanal Gerçeklik Başlıkları ile 360 derece konser keyfi

7799 kez okundu
09 mayıs 2016 pazartesi

Yakın gelecekte televizyongillerin tahtını sarsar mı bilemeyim ama Sanal Gerçeklik (VR)dünyasındaki yenilikçi ve çığır açıcı uygulama ve içeriklerin sayısı hızla artıyor. Bu söylediklerimize en son örnek VR teknolojisi ile artık orada olmak için can attığımız bir konsere gidemesek dahi kendimizi o büyülü ambiyansın içinde hissedebileceğimiz haberi.

Live Nation ve NextVR isimli iki prodüksiyon şirketi arasında yapılan anlaşma sayesinde artık konserler, sanal gerçeklik başlıkları ile kullanıcılara canlı olarak sunulacak. İlk defa bu yıl yaz aylarında gerçekleştirilecek konserlerde kullanılması planlanan hizmetten öncelikli olarak Oculus Rift ve Samsung Gear VR kullanıcıları faydalanabilecek.

Konserler VR’la ücretsiz izlenecek
Kısa bir süre sonra HTC Vive gibi diğer VR uygulaması mağazalarına da genişleyecek olan projenin dikkat çeken tarafı ise ilk başta ücretsiz sunulacak olması. Büyük yatırım gerektiren böyle bir hizmet için yapılan bu cömert promosyon, yatırımcılarının hedeflenen eğlence kalitesine güvendiklerini açıkça gösteriyor.

Peki hangi konserler verilecek?
Öncelikli olarak ABD’de kullanıma sunulacak hizmetin diğer ülkelere ne zaman geleceği veya gelip gelmeyeceği şimdilik belirsiz. Ayrıca VR destekli konser listesi de henüz duyurulmadı. Yılda yaklaşık 25 bin canlı etkinlik yayımlayan Live Nation’ın, NextVR ile hangi konserleri evlere getireceği ayrı bir merak konusu.

Etiketler: Sanal Gerçeklik