Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

SCORP - Üniversitelilerin Favori Uygulaması

5712 kez okundu
27 ağustos 2015 perşembe

SCORP, Koç Üniversitesi öğrencileri İzzet Zakuto (24) ve Sercan Işık (21) tarafından geliştirilen yeni bir sosyal medya platformu.

İki arkadaş kendi işlerini kurmak için buldukları fikri iki yazılımcı arkadaşlarıyla birlikte geliştirdi. Herhangi bir pazarlama bütçesi olmadan yaptıkları bu uygulama, son aylarda Türkiye’de en hızlı ve en fazla indirilen uygulama oldu.

SCORP, kullanıcıların belli konu başlıkları altında düşünce ve duygularını kaydettikleri videolar ile ifade etmesi için Vine ve ekşisözlük’ün en güzel taraflarını bir araya getiriyor. Bugüne kadar 600,000'den fazla kullanıcı 2 milyondan fazla video üretti.

SCORP'un başarısının sırlarından birisi de çok geniş bir öğrenci temsilci ağının bulunması. Şu an 50 farklı üniversitede ekipleri olan Scorp için 400’e yakın gönüllü üniversite öğrencisi çalışıyor. Çekirdek ekip ise 20 kişiden oluşuyor. ABD’nin Carnegie Mellon Üniversitesi’nde de bir marka elçileri bulundurduklarını ifade eden Zakuto, şu an için özellikle Türkiye’deki marka elçilerine önem verdiklerini belirtti.

SCORP'un yakın zamanda yayına başlayan web sitesin www.scorpapp.com adresinden erişebilirsin.

Mobil uygulamaları ise IOS ve Andorid adreslerinden indirebilirsin.

Etiketler: Scorp Mobil Uygulama