Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Şehrin En Genç Pazar'ı Açıldı

3644 kez okundu
26 ekim 2015 pazartesi

Anadolu Üniversitesi Öğrenci Yardımlaşma ve Dayanışma Komisyonu tarafından organize edilen Genç Pazar, 23 Ekim Cuma günü açıldı. Başta öğrenciler olmak üzere Anadolu Üniversitesi personel ve öğretim üyelerinin uygun fiyata alışveriş yapabilmesini sağlamak amacıyla 1998 yılında kurulan Genç Pazar, bu sene de gönüllülerin bağışlarıyla kıyafetten oyuncağa, kitaptan ev eşyasına tüm ikinci el ürünlere ev sahipliği yaptı. Tamamen gönüllük esasına dayanan Genç Pazar’da Anadolu Üniversitesi öğretim elemanları ve öğrencileri çalışıyor.

2013 yılından bu yana Genç Pazar’da gönüllü olarak çalışan Anadolu Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Emel Ergene, Genç Pazar’ın tamamen gönüllü bir oluşum olduğunu ve satışlardan sağlanan gelirle ihtiyaç sahibi öğrencilere yemek kartı vb. yardımlarda bulunduklarını belirtti.

Genç Pazar’da gönüllü olarak çalışan Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü'nden Öğr. Gr. Dr. Nuray Öncül ise, kullanılabilir durumda olan ikinci el eşyaları değerlendirmenin en iyi yolunun onları bağışlamak olduğunu ifade etti. Öğr. Gör. Dr. Öncül, yıllardır hizmet veren bu pazarın artık Anadolu Üniversitesinin markalarından biri hâline geldiğini belirterek herkesi alışveriş ya da bağış yapmaya davet etti.

Kaynak