Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X
HABERLER
KAMPÜSTEN
YORUMLAR
KÜNYE
ÜYELER
Kuruluş: 1975
Öğrenci Sayısı: 79395
Rektör: Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN

YORUMLAR

Büşra Yalçın
7 yıl önce
Çoğu öğrenci Bosna Hersek'teki Cafe Caffein, Robert's Cafe, Kahve Diyarı vb. cafeleri tercih ederken kimileri ise yeşil alanlar aradığı için haftasonlarını Saray Bosna parkında geçirmektedir. Bazıları ise merkezdeki Kule Site, Real, Kentplaza ve Novada avmlerini tercih ediyorlar. Bu avmler alışveriş yapmak isteyenler için oldukça güzel.

Büşra Yalçın
7 yıl önce
Şehirdışından gelen aileniz, akrabanız vs. misafirleriniz için kampüsün merkezinde Erasmus House'un yanında Turizm Fakültesi Uygulama Oteli var. İletişim Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Tıp Fakültesi Hastanesi'ne yürüyerek oldukça yakın.

Büşra Yalçın
7 yıl önce
Genellikle birçok öğrenci Gökkuşağı avm veya Bosna Hersek mahallesindeki yiyecek-içecek mekanlarını tercih ederlerken bir kısmı da sote veya Atatürk öğrenci yurtları yemekhanesini (Piramit) tercih eder. Fiyat olarak en uygunu sote ve Atatürk öğrenci yurtları yemekhanesidir.

Büşra Yalçın
7 yıl önce
Kampüs içerisinde üniversitenin özel Atatürk Yurtları var. Kız-erkek ayrı olmak üzere 6 tane blok var. Özel yurtlar dışında kampüste kyk nın iki tane olmak üzere kız öğrenci yurdu (Şems-i Tebrizi öğrenci yurdu, Cumhuriyet öğrenci yurdu ) ve bir tane erkek öğrenci yurdu ( Alaaddin öğrenci yurdu) mevcut. Bununla birlikte Bosna Hersek mahallesinde de bir çok kyk yurdu var.

Büşra Yalçın
7 yıl önce
Ulaşım kampüs içinde oldukça kolay. Kampüsümüz çok büyük olduğu için kampüs içinde tramvaylar her 10 dakikada bir var. Bunun dışında öğrenci mahallesi Bosna Hersek'e gitmek için ise yine tramvay ve minibüslerle ulaşım sağlamak mümkün. Şehirdışından gelen ve tatil zamanlarında şehirlerarası otobüslerle evlerine giden öğrenciler kampüs damla kız yurdu önü, gençlik merkezi ve su deposunda otobüslere binebilirler. Bu sayede otogara gitmek durumunda kalmadan kolayca otobüslere binebilirler. Ve yine Konya'ya döndüklerinde otogara git-gel yapmadan yine aynı yerlerde inerek kampüse yakın ulaşım sağlarlar.

Büşra Yalçın
7 yıl önce
Sağlık bilimleri fakültesi ders notları için Tıp Fakültesi E blok girişindeki kırtasiyeden alabilirsiniz. Bunun dışında ders notları ve ödev çıktıları için yine Gökkuşağı avmde bulunan birden fazla kırtasiyede ödevlerinizi çıkartabilirsiniz.

Büşra Yalçın
7 yıl önce
İletişim Fakültesi ders notları için hemen içeride kantinin yanında fotokopici var tüm hocalar ders notlarını oraya bırakır. Aynı zamanda daha önceki yıllarda öğrencilerin bıraktığı notlara ulaşmak için Gökkuşağı avm de hemen girişte makro kitabevi avmden alınabilir. Tüm bölümler ve sınıfları için notlar var.

Kampüs Gezgini
8 yıl önce
Kampüse iki şekilde ulaşabilirsin; minibüs ve tramvay. Üzerinde kampüs yazan tüm minibüslerle üniversiteye ulaşabilirsin. Tramvayın son durağında inerek kampüse ulaşabilirsin. Tabi tramvayın merkez değil kampüs yönüne gidenine binmelisin

Kampüs Gezgini
8 yıl önce
Kampüs içerisinde bulunan Gök Kuşağı AVM içinde birçok fotokopi merkezi bulunuyor. Fiyatları da uygun olan bu fotokopi merkezlerini seçebileceğin gibi her fakültenin kendi kantininden veya fotokopi merkezinden de fotokopi çektirebilirsin. Ders notlarını hocalar farklı yerlere verebiliyor, bu yüzden takip etmende fayda var.

Kampüs Gezgini
8 yıl önce
Kampüs içinde bulunan sosyal tesisler (sote) adında bir yemekhanesi bulunuyor. Burada uygun fiyata yemek yiyebilirsin. Daha fazla çeşit arıyorsan Gök Kuşağı AVM’deki mekânlardan birisini tercih edebilirsin
Ev alışverişinde taze meyve sebze için semt pazarını tercih etmelisin, BİM, Şok, A101 gibi ucuz marketler de kesene yardımcı olacaktır. Kıyafet alışverişi için, Kule Site AVM, Kent Plaza AVM, Novada AVM, Gök Kuşağı AVM gibi alışveriş merkezlerini tercih edebilirsin

Kampüs Gezgini
8 yıl önce
Kampüs içinde Atatürk Öğrenci Yurdu var, hem kızlar hem de erkekler için oldukça ideal bir yurttur. Kampüs içinde bir tek erkek KYK yurdu bulunuyor. Kız öğrenciler için kampüse 20 dakika yürüme mesafesinde KYK yurdu bulunuyor. Bu yurdun içi 5 yıldızlı oteli aratmadığından kızların bir numaralı tercihi
Kampüse yakın bir mahallede ev tutmak istersen Bosna Hersek Mahallesi’ni tercih edebilirsin, yaklaşık 80 bin öğrenci bu mahallede kalıyor. Hem gezerek hem de emlakçı vasıtasıyla kolay bir şekilde ev bulabilirsin. Şansın yaver giderse evini devreden bir öğrenci bulup hem ev hem de eşya derdinden kurtulabilirsin. Bosna Hersek ve Meram’da birçok spotçu vardır

Kampüs Gezgini
8 yıl önce
Kampüsün çevresinde arkadaşlarınla gidebileceğin birçok cafe var. Kahve Diyarı, Cafe-Cafeinn, Roberts Cafe hem arkadaşlarınla konuşabileceğin hem de bir şeyler içebileceğin güzel mekânlardır. Özellikle yemek için cafe arıyorsan Şelale, Bizim Börek Köfte ve Börek Evi’ni tercih edebilirsin.

Gece eğlenmek için gidilecek fazla alternatifimiz bulunmuyor maalesef. Rixos Otel’in altında İnferno, Green Mile, Xside olmak üzere üç mekân bulunuyor. Xside’da arkadaşlarınla muhabbet edip içkini yudumlamak için ideal. Canlı müzik için Green Mile, clup konsepti arıyorsan İnferno’yu tercih etmelisin.KAMPÜS HAYATI