Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Şişman Bir Kediyle Birlikte Yaşayanların Mutlaka Bilmesi Gereken 10 Madde!

4852 kez okundu
05 ekim 2015 pazartesi

Bazen dünyanın en güzel hissi, bazen de çekilmez bir huysuz ile evi paylaşmak...

Şişman bir kediye sahipseniz, bu maddeler gerçekten çok hoşunuza gidebilir!

 

1
Yalnız Değilsiniz

Yapılan araştırmalarda, sadece Amerika'daki kedilerin bile %58'inden fazlasının aşırı kilolu olduğunu belirtiyor. Yani sizin durumunuzu yaşayan milyonlarca insan var!

2
Sağlık Sorunları Kapıda

Aynı insanlarda olduğu gibi, kedilerde de obezitenin getirdiği birçok hastalık maalesef ki mevcut.

Diyabet, deri iltihabı gibi hastalıkları henüz yoksa da, bunlara alışmanız gerekiyor.

3
Kedinizin Vücut Tipine Bakın

Yukarıdaki grafikte de gösterdiği gibi, kedinizin şişman mı yoksa sağlıklı mı olduğunu vücut tipine bakarak anlayabilirsiniz.

4
Onu Hareket Ettirmelisiniz

Genelde kendileri istemediği sürece pek hareket etmeyen şişman kedilere, motivasyon sağlayacak etkinlikler bularak onları sık sık hareket ettirmelisiniz. Koşturun, zıplatın ve tabii sonunda ödüllendirin.

5
7 / 24 Mama Hizmeti Vermeyin

Bir veterine danışın ve kedinizin sağlık durumuna göre mama alışkanlıklarını değiştirmeye çalışın. Onu 7 / 24 tamamen dolu mama kasesiyle birlikte yaşatmayın.

6
Kandırmalarına İzin Vermeyin

Veterinerden aldığınız beslenme temposuna ayak uydurmakta zorlanacak ve size sürekli "açlıktan ölüyorum" bakışları atacaktır. Onun kendi iyiliği için, her yemek istediğinde onu beslemeyin!

7
Kendi Spor Aletlerinizi Ortak Kullanın

Mesela bir koşu bandının sonundaki küçük bir mama parçası, onu zaten doğası gereği yatkın olduğu koşulara alıştıracaktır.

8
Kendi Yiyeceğinizi Paylaşmayın

Her ne kadar o müthiş masumane bakışlara karşı koyamayacağınızı düşünseniz de, buna alışsanız iyi olur. Kendi yiyeceğinizi onunla paylaşmak hiç de akıllıca bir fikir değildir.

9
Su İçmesini Sağlayın

Kediler asla köpekler kadar suya dokunmayı ve içmeyi sevmezler. Ona uygun mamalar almalı veya su içme alışkanlığını edindirebilirsiniz. Sonunda ödül olan küçük oyunlar ile başlamayı deneyin.

10
Hızlı Sonuç Beklemeyin

Zaten herhangi bir zayıflama programına girdiğinize kendinizden de hızlı sonuç beklememeniz gerekir. Kedinizden de beklemeyin. Yavaş yavaş ve sağlıklı bir biçimde ideal kilosuna kavuşana kadar yılmadan uğraşmanız gerekir.

Etiketler: