Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Sony’nin E-ink Ekranlı Saati Nihayet Kullanıcıyla Buluşuyor!

2698 kez okundu
18 kasım 2015 çarşamba

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Makuake adlı fon toplama sitesinde ilk defa görülen ve sonrasında Sony’nin projeleri desteklediği kendi sitesi First Flight’ta yerini alan FES adlı e-ink ekranlı saati kullanıcılarla buluşuyor.


Amerika’daki MoMA Design Store ve Japonya’daki Omotesand‘da önümüzdeki cumartesi gününde itibaren satın alınabilecek olan saatin Japonya Shinjuku’da yer alan ve ünlü moda ürünlerin satılmasıyla tanınan Isetan’da 1 Aralıkta satışa sunulacağı belirtiliyor. Daha önce Isetan’da Apple Watch‘un satışa sunulduğunu hatırlatmakta fayda var. Satışa sunulduğu ilk yerlerin moda ve lüks odaklı olduğunu göz önünde bulundurursak Sony’nin bu cihazının tam olarak teknoloji düşkünlerine hitap etmediğini söylemek mümkün.


FES Watch‘un tüm yüzeyinde e-ink ekran bulunuyor. Saatin arayüzünün nasıl görüneceği ve kayış kısmında hangi şekillerin olacağını akıllı telefonundan belirleniyor ve saate aktarılıyor. Böylece giyilen kıyafete göre saatin şeklini ayarlamak mümkün oluyor. Vergiler dahil yaklaşık 242 dolara satılan saatin diğer ülkelere gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor.

Kaynak 

Etiketler: Sony Saat