Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Spora Bakışınızı Değiştirecek Derecede Etkileyici 8 Pep Guardiola Sözü

7192 kez okundu
07 mayıs 2015 perşembe

Josep "Pep" Guardiola, bugünlerde Bayern ile aldığı son dönemdeki başarısız sonuçlar ile konuşuluyor. Fakat onu müthiş bir futbolculuk kariyerinden, yine çok başarılı bir teknik adamlık serüvenine iten yolda, kendisinin spora bakışını görelim. Öğrenecek çok şeyimiz var!

1
Messi

"En büyük amacım Messi`yi dünyanın en iyi futbolcusu yapmaktı, ama o beni dünyanın en iyi hocası yaptı."

2
Kazanma Hırsı

"Oturup saatlerce maçların tekrarlarını izliyorum. Sürekli not alıyorum. Sürekli çalışıyorum. Bütün bunları yaptıktan sonra o ilham dedikleri şey beni buluyor. Sadece kazandığım zaman hayatımın daha değerli olduğunu hissediyorum."

3
Tiki Taka

Tiki-taka, bizdeki al-ver tarzı kısa paslarla oynanan taktiğe verilen isim.

"Aslında tiki-taka'dan nefret ediyorum. Bu sadece uydurma bir terim. Pası risk almadan en güvenli bölge için tercih etmek demek. Ben, elimdeki müthiş futbolculara bunu zorlamam. Onlar futbola yeni boyutlar katabilirler."

4
Mourinho

"Mourinho'yu aslında çok iyi tanıyorum. Yaptıkları sadece provoke etmeye yönelik hareketler. Buna karşı cevap vermem. Sadece konuşmam gerektiği zaman konuşmasını biliyorum."

5
Bayern Münih Hakkında

"Antreman her şeydir. Kötü antreman yaparsanız, kötü futbol ortaya koyarsanız. Eğer antremanları gerçekten canavar gibi yaparsanız, canavar gibi bir futbolu sahaya yansıtırsınız. Buradaki arkadaşlarımın hepsi birer canavar."

6
En İyi Barcelona Maçları

" 2010 yılında, Arsenal ile deplasmanda, Emirates stadyumunda oynadığımız maçın ilk yarısı ve Chelsea ile evimizde oynadığımız 2012 Şampiyonlar Ligi maçının ilk yarısı, hayatımda gördüğüm en iyi futboldu."

7
Barselona İle İmza Sonrası Açıklama

"Size birçok kupa sözü veremiyorum. Ama bu takımın oynadığı futboldan gurur duyacağınızın sözünü veriyorum"

8
Şampiyonlar Ligi Kupası Sonrası

"Kazanmak elbette çok güzel ve çok mutluyum. Ancak beni daha mutlu eden şey, ne şekilde kazandığımızdır. Biz çok iyi bir şekilde kazandık."

Etiketler: