Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Spotify Video Servisi Başlıyor

5178 kez okundu
27 ocak 2016 çarşamba

Spotify video servisi bu hafta başlıyor

Popüler müzik dinleme uygulaması Spotify bir içerik servisine dönüşüyor. Geçtiğimiz Mayıs ayında müzik kütüphanesinin yanına video ve podcast gibi farklı içerikleri de dahil etmeye başlayacağını duyuran Spotify, video ürününü bu hafta kullanıcıların beğenisine sunacak.

Şirketin yaptığı açıklamayla doğruladığı gelişmeye göre öncelikle Android ve sonraki hafta iOS uygulamaları yayına geçecek. Video servisinin önce ABD’ye ve ardından İngiltere, Almanya ve İsveç’e açılması planlanıyor.

Spotify’ın video servisiyle ilgili bilenenler ise henüz sınırlı. Yalnızca mobilde sunulması planlanan video servisinin haber, komedi, eğlence gibi farklı kategorilerde kısa videolar içermesi bekleniyor. Spotify bu içerikler için ABC, BBC, Vice Media, Slate, TasteMade gibi onlarca yayıncıyla iş birliği yaptığını daha önce paylaşmıştı.

Spotify’ın video servisini bugüne kadar tüm kullanıcılarının yüzde 10’undan daha azını oluşturan bir kitleyle denediği de belirtiliyor. Bu süreçte kullanıcılarına müzik içeriğini keşfetmeleri için gereğinden fazla uğraştığını anlayan Spotify, bu nedenle videoları “Haftanın haberleri”, “Öğlen yemeği sırasında gülümseten videolar” gibi derlemeler şeklinde sunmaya karar vermiş.

Halihazırda müzik deneyimini günlük aktivitelere uyum gösterecek şekilde yeniden tasarlayan Spotify’ın bu yaklaşımı yeni içerikleri için de sürdüreceği tahmin ediliyor.

Kaynak: Webrazzi

Etiketler: Spotify