Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Steam 2016 Yaz İndirimleri

5603 kez okundu
27 haziran 2016 pazartesi

Oyuncu dünyası için yılın belki de en güzel haftası geldi. Oyun dünyasının yeni pazarlarından Steam’in her yıl gerçekleştirdiği yaz indirimleri 23 Haziran’da başladı. Binlerce oyunun %90’lara kadar indirime girdiği Steam’de indirimler 4 Temmuz’a kadar devam edecek.

Dünyanın en büyük dijital oyun marketi olan Steam, her yıl Haziran – Temmuz aylarında gerçekleştirdiği indirimlerle binlerce oyunu daha uygun fiyatlar ile oyunculara sunuyor. GTA, Age of Empires, Total War, Civilization, Call of Duty gibi oyun dünyasının klasikleşmiş, oyuncu neslin elinden en az bir kez geçmiş olan oyunlardan, son çıkan popüler oyunlara ve bağımsız yapımcılara ait oyunlara kadar 10.000’den fazla oyun şu an indirimde. 4 Temmuz 2016 akşam saat 20:00’a kadar devam edecek olan indirimler, %90’a varan oranlarla devam ediyor. Her gün farklı oyunlara farklı oranlarda indirimler sunan Steam, bu yaz oyuncuların cüzdanlarını baya boşaltacak gibi. Bu yüzden oyuncu arkadaşlarımıza soğukkanlı ve sakin olmalarını öneriyoruz. :) 

4 Temmuz’a kadar sürecek olan indirimler sayesinde birçok oyunu 5 TL altında bir fiyat ile görmek bile mümkün. Yüksek indirim oranlarıyla, oyuncular için büyük nimet olan Steam, özellikle multiplayer oyuncuları için resmen bir internet kafe gibi buluşma noktası. Ayrıca sanal gerçeklik (VR) gözlüklerinin yaygınlaşmasından ve oyun dünyasının bu yöne doğru kaymasından Steam de etkilenmeye başladı. 2016 yaz indirimleri kapsamında toplam 107 tane VR uyumlu oyun da indirim yaptı. Oculus Rift, HTC Vive gibi VR gözlüklerinin yaygınlaşmasıyla, VR oyunları daha çok göz önüne çıkacak gibi görünüyor.  

İşte bazı oyunların Steam’deki indirimli fiyatları:

 • Medieval II Total War: 7,75 TL
 • Mount and Blade Warband: 7,49 TL
 • Grand Theft Auto V: 107,40 TL
 • Fallout 4: 89,50 TL
 • Counter Strike Global Offensive: 12 TL
 • Rocket League: 18,60 TL
 • Metal Gear Solid V The Phantom Pain: 38,50 TL
 • Age of Empires II: 4,65 TL
 • Football Manager 2016: 34,00 TL
 • Outlast: 7,75 TL
 • Grand Theft Auto Vice City: 4,50 TL

 

Steam Cüzdanına Nasıl Para Eklenir?

Steam uygulamasına girdiğimizde sağ üstte, kullanıcı adımızın solunda yazan X.XX TL’nin üzerine tıklayarak kullanıcı hesabımıza geliyoruz. "Mağaza ve Satın Alım Geçmişi" kısmından “Steam cüzdanınıza para ekleyin” diyerek hesabımıza yatırmak istediğimiz tutarı işaretliyoruz (Minimum 10 TL yükleyebiliriz). Buradan sonra, ödeme yöntemi olarak kredi kartı veya alışveriş yapmaya uyumlu ise banka kartımızın bilgilerini girdikten sonra, satın al diyerek Steam cüzdanımıza paramızı eklemiş oluyoruz. Bundan sonra istediğimiz oyunu alabiliriz. Ayrıca yatırdığınız tutara dair, e-mailinize bilgi maili de geliyor.

Üstelik eğer aldığınız oyunu beğenmezseniz ve iade etmek isterseniz, satın alımın üzerinden 2 hafta geçmemesi ve oyunu 2 saatten fazla oynamamak şartıyla, aldığınız fiyat üzerinden iade edebilirsiniz.
 

Etiketler: Steam