Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Süreyya Ağaoğlu Eğitim ve Öğretim Vakfı Bursu

31691 kez okundu
25 ağustos 2015 salı

Burslarımız, Süreyya Ağaoğlu Eğitim ve Öğretim Vakfı tarafından her yıl yeniden tespit edilecek sayıda ve alanlarda yükseköğretim öğrencilerine verilir.

Bursiyer Olma Koşulları

Burslardan  maddi olanakları yetersiz, gördükleri öğrenim düzeyinde başarılı olan yükseköğretim öğrencileri yararlanabilir.

Bütün burslar bir yıl için tahsis edilir. Bursların devamlılığı, Vakfın gelirlerine ve belgelendirilmek koşuluyla öğrenimin aralıksız sürdürülmesine bağlıdır.

Aynı zaman diliminde bir aileden birden fazla kişiye burs verilmez.

Özel Üniversitelerde okuyan öğrencilere burs verilmez.

Başvuru Şekli

Bursiyer adayları Vakfın web sayfasındaki “Burs İstek Formu”nu bu formun ekinde belirtilen belgelerle birlikte Vakıf merkezine göndererek yaparlar. Başvurular her yıl 15 Ağustos-15 Eylül tarihleri arasında başvuru formunda belirtilen esaslar dahilinde yapılır. 15 Eylül tarihinden sonra Vakfa ulaşan başvurular işleme konmaz.

Lütfen “Burs İstek Formu”nu iyice inceleyiniz ve bilgisayarda doldurmayı tercih ediniz. Yapılan inceleme sonucunda “Burs İstek Formu”ndaki bilgilerin yanlış veya eksik olduğu görülürse başvuru kabul edilmez. Burs tahsis edilmiş olsa bile ödenen miktar geri istenir.

Değerlendirme

Burs başvuruları Vakıf Yönetim Kurulu’nca değerlendirilerek karara bağlanır.

Burs kazanan veya kazanamayan öğrencilere durumları mail ile bildirilir.

Burslarla İlgili Tüm Konularda   E-Mail:saeovakfi@gmail.com

Burs İstek Formu

Kaynak Burshaberleri

 

Etiketler: Burs Eğitim