Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Tarihin En Çok Başarıya Ulaşmış Reklam Kampanyalarından 7 Tanelik Bir Seçkiye Göz Atmalısın!

3559 kez okundu
14 mayıs 2015 perşembe

Reklam dünyasına yön veren çalışmalardan bir seçkiyi sizler için hazırladık. Dürüstlük ve yeniliklerin, tüketici gözünde ne kadar önemli olduğuna, reklamcılık ile ilgilenen arkadaşlarımız bir göz atmalı!

1
Avis

Oto kiralama firması Avis'in yaptığı reklam dürüstlük üzerineydi. Piyasada 2 numara olduklarını ve bir üste çıkmak için çok çalıştıklarını anlattıkları reklam, dürüstlük teması ile büyük yankı uyandırmıştı.

2
Wolkswagen

Alman oto üreticisi Wolkswagen'ın, Avrupa'daki başarısından sonra açıldığı yeni pazar ABD'de büyük bir stratejisi vardı. Her şeyin büyüğü daha iyidir temalı reklamların döndüğü ülkede, "küçük düşün" mottosu ile tüketiciyi şaşırttı. Ekonomik ve şirin bir model araba algısını yaratan Beetle, ABD'de yüksek satışa ulaştı.

3
Coca Cola

1979 Clio ödülünü kazanan reklamda, bir maçı kaybeden çok ünlü Amerikan futbolcusu sahadan çıkarken, küçük bir çocuk ona bir Coca Cola hediye ediyor, ikisi de gülümseyerek kaybedilen maçı unutuyordu. Bu reklam da duygusal senaryoların önünü açmış oldu.

4
Apple

Apple'ın, George Orwell'in ünlü kitabı 1984'e gönderme yaptığı reklamda, sınırları aşmanın ve yıkmanın temasını vermişti. Özgür düşünerek yaratıcılığa ulaşılabileceğini anlatan reklam, belki de Apple'ın bugüne kadar koruduğu yaratıcı ünvanının en başını yaratmıştı.

5
McDonald’s

Ünlü kullanımının en iyi yapıldığı reklamlardan biri olarak tarihe geçen fast-food zincirinin bu reklamında, dönemin dünya çapındaki en iyi  basketbolcusu Michael Jordan ve yine çok ünlü oyuncu Larry Bird'in şut yarışması konu ediliyordu.

6
Reebok

Bir zamanlar ülkemizde de çok popüler olan spor giyim markası Reebok'un bu reklamında, dönemin ünlü sporcuları, ofis çalışanları, hırsla ellerindeki işe dönmeleri için motive ediyordu. Bu da ofis çalışanlarına spor giyim alışkanlığı yerleştirme konusunda çok başarılı olmuştu.

7
WWF

Dünya çapında denizlerin temizliği ve yasadışı avlanmaya karşı farkındalık yaratan bu reklamda da, insanların panda hayvanına karşı duyarlılığı konu ediliyor ve bir balığın ağzıdan "Panda olsaydım bana değer verir miydin?" cümleleri kuruluyordu.

Etiketler: