Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X
HABERLER
KAMPÜSTEN
YORUMLAR
KÜNYE
ÜYELER
Kuruluş: 1982
Öğrenci Sayısı: 40046
Rektör: Prof. Dr. Erhan TABAKOĞLU

YORUMLAR

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Balkan Yerleşkesi’ne gitmek için 1A, 1, 3A, 5B veya 7B otobüslerinden birisine binmelisin. Ayşekadın Yerleşkesi’ne gitmek için 1, 1A, 2A, 2B veya 3A otobüslerinden birisine binmelisin. Sarayiçi Yerleşkesi’ne gitmek için ise 3A otobüsüne binmelisin.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Her fakültenin içinde fotokopi merkezi bulunuyor, bu yüzden fotokopi için dolaşmana gerek olmaz. Bunun dışında Ayşekadın Yerleşkesi’nde Oğuz Fotokopi tercih edilir. Ders notlarını hocalar ya fotokopi merkezine ya da kantine bırakırlar, böylelikle notlarını temin edebilirsin.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Kampüslerin kantinlerinde, yemekhanelerinde uygun fiyata yiyebilirsin. Bunların dışında Balkan Yerleşkesi’nde, Yaşam Merkezi’ndeki çeşitli yemeklerden istediğini yiyebilirsin. Ayşekadın Yerleşkesi’nde ise dürümcüler ve çorbacılar bulunur. Canın ne istiyorsa kampüslerde kolaylıkla yiyebilirsin.
Öğrenciler için vazgeçilmez iki market BİM ve Kiler’dir. Kiler’de hem uygun fiyata hem de kaliteli ürünler bulabilirsin. Kıyafet alışverişleri için çarşıdaki mağazaları tercih edebileceğin gibi Magri Outlet ve Kipa AVM’yi de tercih edebilirsin

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Devlet yurdu Balkan Kampüsü’nün hemen yanındadır, haliyle buradaki kampüslere yürüme mesafesindedir. Kapasitesi fazla ve olanaklarıyla da öğrenciler için tercih sebebidir. Ayrıca aynı yerde kızlar için yarı özel devlet yurdu da bulunmaktadır.

Öğrencilerin en yoğun olduğu semtler Baca ve Ayşekadın’dır. Bunun yanı sıra Valikonağı, Esentepe, Gölet ve Çarşı’dan da ev bulabilirsin. İkinci el dükkânları için Ayşekadın Uzun Kaldırım Caddesi’ni tercih etmelisin. Ayrıca Facebook’taki “Edirne İkinci El Eşya Arayanlar” sayfasından da yararlanabilirsin.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Ayşekadın’da birbirinden güzel cafeler bulunuyor, bunlardan birini tercih edersen pişman olmazsın ? Bizim tavsiyemiz Leman Kültür, Brand Cafe Pub, oyun oynamak da isterim dersen Dinlenti Cafe, Mega Park ve Palmiye Cafe’ye gidebilirsin.

Akşam eğlenmek için Edirne’nin de meşhur Barlar Sokak’ını tercih etmelisin. Özellikle bizim tavsiyemiz Fly Pub, Fly Lounge, Bands Cafe Pub ve Notta Pub’da arkadaşlarınla eğlenceli bir akşam yaşayabilirsin.


HABERLER


KAMPÜS HAYATI