Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Foursquare'in sosyal seyahat planlama aracı: Trip Tips

3319 kez okundu
27 ocak 2016 çarşamba

Populer konum bazlı sosyalleşme ve bilgilendirme uygulaması Foursquare bulunduğunuz konuma yakın yerleri keşfetmenizi sağlayordu. Trip Tips isimli uygulaması ile bu kez uzak rotalara odaklanan ürünle karşımızda. Trip Tips adlı yeni seyahat planlama aracını tanıtan Foursquare, arkadaşlarınızın tavsiyelerini sizin yerinize alıyor.

Foursquare web sayfası ve mobil uygulamasından erişilebilen Trip Tips’i kullanmaya gitmeyi planladığınız noktayı girerek başlıyorsunuz. Kalacağınız süre ya da seyahatle ilgili detayları girerek, arkadaşlarınızla paylaşmaya hazır bir bağlantı oluşturp ardından bu bağlantıyı Facebook ya da Twitter hesaplarınızda paylaşmanız gerekiyor.

İşin liste oluşturma kısmıyla ise Foursquare ilgileniyor. Bağlantıyı takip eden arkadaşlarınız burada kendi tavsiyelerini paylaşıyor ve Foursquare tüm bu tavsiyeleri bir liste ve haritada bir araya getiriyor. Seyahat listeniz telefonunuza otomatikman kaydediliyor. Listeye tavsiyeleriyle katkıda bulunanlar da dilerlerse bu listeyi kaydedebiliyorlar.

Trip Tips’in bize ilk düşündürdüğü Foursquare’in Trip Advisor‘a benzer bir servis geliştirebileceği. Henüz lanse edilen ürünün bu yönde evrilip evrilmeyeceğini, kullanıcılar tarafından göreceği ilgi belirleyecek gibi görünüyor.

 

Kaynak: Webrazzi

Etiketler: Foursquare Trip Tips