Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Türk Eğitim Vakfı Bursu Nasıl Alınır?

35471 kez okundu
31 temmuz 2015 cuma

Öğrenciler LYS' yi arkada bırakınca burs veren kurumlar hakkında araştırma yapmaya başladılar. Ülkemizde burs veren en önemli kurumlardan biri de TEV bursu. Peki TEV bursu nasıl alınır? TEV bursu başvuruları ne zaman? Türk eğitim vakfı bursu hakkında tüm detaylar haberimizde.

TEV bursu başvuruları ne zaman?
Türk eğitim vakfı bursu nasıl alınır? Öğrenciler LYS' yi arkada bırakınca burs veren kurumlar hakkında araştırma yapmaya başladılar. Ülkemizde burs veren en önemli kurumlardan biri de TEV bursu. Peki TEV bursu nasıl alınır? Merakla beklenen TEV bursu başvuruları ne zaman? Türk eğitim vakfı bursu hakkında tüm detaylar haberimizde. Günümüzde yaklaşık iki yüz bin öğrencinin yararlandığı Türk Eğitim Vakfı (TEV), bu bursu, yüksek öğretim okumaya hak kazanan öğrenciler, yüksek lisans ve doktora öğrencileri dışında acı olay, doğal afet gibi olaylarda zarar gören öğrencilere, engelli öğrencilere veya yetiştirme yurdunda barınıp üniversite okumaya hak kazanmış öğrencilere veriyor. Öğrencilere verilen bu güncel burs miktarı 400 Türk Lirası olup ekim ve haziran ayları arasında olmak üzere dokuz ay boyunca veriliyor. Burs başvurusu yapmak için TEV’ in web sitesinde duyurulan başvuru formunu doldurmak gerekiyor.  TEV bursu için bu arada başvuru yapmanız gerekiyor. Türk eğitim vakfı burs başvurularını 1/30 Eylül arasında alacak. Türk eğitim vakfı burs başvuruları bu tarihler arasında başlayacak. 

Türk Eğitim Vakfı bursları
TEV’in yurt içi bursları karşılıksızdır ancak genel ilke olarak öğrenimini tamamlayan her burslu, iş hayatına atıldıktan sonra, imkanı olduğu takdirde TEV’e maddi katkıda bulunmayı, kendisi gibi en az bir Türk gencine TEV aracılığıyla burs vermeyi ayrıca TEV’e manevi katkı yapmayı, bulunduğu ortamlarda TEV’in tanıtımını üstlenmeyi, gönüllü elçisi olmayı ve TEV ürünlerini tercih etmeyi vicdani bir yükümlülük olarak kabul eder. TEV bursu kapsamında Bursludan vicdani yükümlülüğünü kabul ettiğine dair belge alınır. 

Kaynak Ajanshaber

Etiketler: Burs Üniversite Tev